Láďa Hruška

Kdo by ho neznal. Jako první vyrazil do boje s českými super a hypermarkety za kvalitu čerstvého ovoce a zeleniny. Nemilosrdně ukazoval na konkrétní supermarkety v konkrétních městech, zhnuseně se probíral nahnilým ovocem a vytvářel si vlastní armádu potravinových inspektorů. Nadšení fanoušci posílali fotky a videa ze svých supermarketů a u čerstvých potravin hlídkovali drsní strážci, kteří bránili lidem natáčet.

Šílenství kolem potravinového inspektora utichlo a Láďa Hruška kontroloval burčáky, pivo a nevím, co ještě. A pak, jednoho dne, přišel ten pravý a nejúžasnější projekt. Vaříme LEVNĚ A CHUTNĚ s Láďou Hruškou.

Co je na tom, řekněme že levně a chutně chceme vařit všichni. Jenže Láďa tenhle seriál otevřel opravdu originálním receptem, nad kterým kdekdo nevěřícně kroutil hlavou. Nadívané kuřecí kůžičky. To prostě za pár korun koupíte kuřecí kůže, což je vlastně odpad, a ty doma krásně umyjete, naplníte, zajistíte, aby náplň nevypadla, a upečete. Juchuuu! Jedna taková kůžička vyjde prý na tři koruny a je to neskutečná dobrota!

Nebo, když už si ty kůžičky koupíte, zkuste z nich udělat chutné křupavé chipsy! To prostě jen vyškvaříte kuřecí kůže, potom na ně položíte kousek sýra a třeba pomeranč. To přece MUSÍ být dobré. Nebo ne? Ale je to levné. A jak Láďa v reportáži říká, tak návštěvě prozraďte až po pár skleničkách, na čem si vlastně pochutnává.

Po chutných kůžičkách začal Láďa Hruška pomaličku vařit trochu normálnější, ale stále levné a chutné recepty. Třeba už dlouhou dobu známý a populární chléb bez hnětení. U nás doma ho pečeme už dlouho a patří mezi nejoblíbenější. Má krásně nadýchanou střídku a křupavou kůrku. Mohli jste ho vyzkoušet podle receptu, který vyšel na našem magazínu.

Opravdu výborné, a to myslím vážně, jsou prý Láďovy pivní rohlíky a loupáky. Několik kamarádek už je vyzkoušelo a jsem téměř rozhodnutá, že je zkusím taky. Ale to už mluvíme o klasických receptech, které Láďa pěkně hledá na internetu nebo mu je posílají čtenáři. Už není důvod se pohoršovat a dělat „fůůůůůj“.

A přiznám se bez mučení, že i já jsem včera vyzkoušela jeden z receptů. Děti se pořád dožadovaly langošů. Nechtělo se mi smažit a cpát do nich na noc tučné placky, a tak jsem narazila právě na recept na LEVNÉ, CHUTNÉ a hlavně DIETNÍ pečené jogurtové langoše. Byly hotové hned. Klasickým langošům se moc nepodobaly. Tedy spíš vůbec. Ale to se dalo čekat, když nebyly smažené v oleji.

Suroviny

1 malý bílý jogurt
2 kelímky od jogurtu hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
1 lžička soli

Těsto smícháme a necháme půl hodiny odpočinout. Z těsta vyválíme tenkou placku, ze které vykrojíme mini langoše. Já jsem použila hrníček. Dáme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C, dozlatova, což je asi 12 minut.

Potřeme olejem s česnekem, kečupem a posypeme strouhaným sýrem.

A co vy? Sledujete Láďu Hrušku a vaříte či pečete podle jeho receptů?

Reklama