Když se tak podíváte na barvami hýřící kolekci, s prvky převzatými od toreadorů a tanečnic flamenca, možná vás napadne, že jejím autorem nemůže být nikdo jiný než Španěl. Omyl, dnes jsem vám vybrala opět francouzského tvůrce Christiana Lacroix, který patří mezi mé oblíbené návrháře. Proč?

Obdivuji jeho smysl pro monumentalitu i detail. Dokáže být strohý i barokně dekorativní. Kromě toho je vynikající kreslíř, což se o mnohých návrhářích říci nedá. Má dokonalý cit pro barvy a jejich kombinace.
Líbí se mi jeho záliba v historii, kterou se ve svých modelech i návrzích šperků inspiruje, ale slepě ji nekopíruje. Dokonce si sám ve spolupráci s nejlepšími tkalci vyvíjí vlastní jedinečné látky, navrhuje aplikace a vzory pro své kolekce. Ty se pak stávají originálním a velmi cenným unikátem.

 Omračující barevné kombinace jsou pro tohoto tvůrce typické. Barev se rozhodně nebojí a na své paletě míchá jablkově zelenou, královskou modř, elegantní červenou, ostře růžovou s černobílými motivy a bohatými výšivkami. Oslnivé kreace připomínající kostýmy z 18.století směle doplňuje extravagantními doplňky botami, klobouky a šperky.Jeho kolekce pro jaro a léto 2008 připomíná svým třpytem, jasem a zářivými barvami varietní kostýmy. Dá se v ní vystopovat několik zdrojů. Od pestrých cirkusových klaunů, přes oblíbené toreadory, strohou módu španělské aristokracie až glamour zlatých hollywoodských let.Najdete tam ještě něco? Reklama