V jednom z mých posledních článků, který byl mimochodem o konvalinkách, jsem psala o naší milované psí slečince Megi. Megi v této chvíli, kdy píšu, leží vedle mě schvácena horkým dnem a celou svou bytostí mi dává najevo, jak je spokojená…  Inu, psi v lásce nikdy nelžou, pravil klasik.

Megi je černá labradorka, která přišla do naší smečky po bílém labradorovi Merlinovi. Megi je pes s povahou kočky, Merlin byl pes s povahou vlka - rozený vůdce. Zapomeňte na představu labradora z reklamy, který leží na pohovce a jen se popelí kolem své rodiny. Ale na našeho Merlina se zapomenout nedá, nikdy. 

Labradorite

I z těchto důvodů mě vůbec nepřekvapila charakteristika na pohled možná běžného polodrahokamu – labradoritu.

Moudrá kniha Cassandry Easonové praví, že labradorit objevili moravští misionáři v Severní Americe v roce 1770. Dle staré inuitské legendy vznikla polární záře tak, že inuitský náčelník udeřil do tohoto kamene kopím.

Pokud na labradorit dopadá světlo, lomí se ve všech svých vrstvách vytvořených průběhem krystalizace, jenž propůjčuje labradoritu nezaměnitelné a měňavé zabarvení.

Labradorit je kamenem, který pokud s ním pracujete, vrací zábavu a spontánnost do vašeho života, pakliže jste uvízli v rutině nebo vás tíží zodpovědnost, dává vám schopnost zažívat dobrodružství! 

Labradorit nepůsobí oslnivým pojmem ani neuchvátí na první pohled, ale je to kámen nezávislého myšlení a činů.

Na fyzické úrovni nám dokáže pomoci při zánětu průdušek, dýchacích potížích, problémech s metabolismem, zažíváním, mozkovými nemocemi, potížemi s menstruací, dně, revmatismu a dalších.

Na emoční rovině pomáhá při zmírnění nespolečenského, neukázněného nebo impulzivního chování u dětí, dospívajících i dospělých, kteří se ostatními snadno nechají strhnout do problematických situací.

Labradorite

Z hlediska magického významu labradorit slouží jako skvělý a mocný nástroj při rozvoji jasnozřivého vidění.

Na duchovní rovině má pro nás Cassandra toto sdělení labradoritu: Možná musíte prozatím z ne zrovna ideální situace vytěžit to nejlepší, ale brzy budete schopni dělat věci po svém.   

Líbí se mi mnoho plemen psů, a tím vysněným je pro mě vlkodav, ale labradoři ke mně asi zkrátka patří a zřejmě budou už navždy.

Čtěte také:

Reklama