Pisatelka tohoto příspěvku si nepřeje být jmenována, tak její přání respektuji. I když nevidím důvod, proč se nehlásit k tak roztomilému příběhu z tanečních. Posuďte samy.

Přeji hezký den všem tančícím i netančícím.
Můj příspěvek není ani tak o plesání ale o tanečních, asi to zná každá, která tam chodila, zažila jsem takový trapas, že jsem se s ním dlouho vyrovnávala a neměla jsem zábavy, kde se tancovalo, ráda. Stručně se to dá nazvat „Upadla jsem v tanečních.“

Je to už hodně let, ale vzpomínka je stále živá. Bylo mě krásných 15 let a začala jsem chodit do tanečních, strašně jsem se těšila a moc se mně tam ze začátku líbilo, brzy jsem si našla stálého  tanečníka, a bylo to fajn. Jednou, ale zaznělo, dámy zadejte se a já v zápalu, aby mě mého tanečníka některá nevyfoukla, jsem si to k němu namířila a ujely mě nohy po navoskovaných parketách a už jsem se válela po zemi.

Trapas jako blázen, šaty vyhrnuté a podvazky i spoďáry všem na odiv. V době, kdy jsem chodila do tanečních ještě nebyly punčocháče a nosily se pěkně podvazky a punčochy. Nicméně Jaroušek zachoval dekorum a pomohl mně na nohy, naštěstí se mně nic nestalo, ale dušička dostala pěknou ránu.

Už jsem tam pak nechtěla ani chodit, ale Jarouš mě přesvědčil, ale už to stejně nebylo ono. Protože to bylo na malém městě, kde se všichni znali, tak jsem byla přesvědčena o tom, že nic jiného teď nemají místní drbny na práci než o mě drbat. Dlouho jsem pak tančit nechodila, ale po nějakých letech jsem s manželem chodila na plesy a tancovala moc ráda. Přeji všem, co rádi tančí, aby si to užívaly a nikdy se jim nestal žádný trapas.

L.

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Víte jak se to říká. Když nejde o život, jde o h…
Já myslím, že místní drbny už dávno zapomněly a vy máte alespoň veselou vzpomínku.
Děkuji, že jste nám ji poslala.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d

Reklama