Hezké pondělní ráno,

na téma co mi vyrostlo na zahrádce bohužel nemohu nic napsat, protože žádnou nemám a pokud bych ji měla, tak bych ji využila určitě k pěstování kytiček, skalniček, ale rozhodně bych na ní nepěstovala žádnou zeleninu, krom bylinek, protože ty v kuchyni hodně používám.

Ostatní zeleninu si mohu kdykoliv koupit. Bylinky si pěstuji na balkóně v květináči, ale ještě jsem zatím žádné nekoupila. Rovněž truhlíky, které osazuji, jsem ještě neosázela, ale už budu muset navštívit květinářství a koupit do nich muškáty. Nikdy ve sklepě nepřežijí zimu a vždy musím na jaře koupit nové.

Ale co mi udělalo radost, tak to je kytička, kterou jsem dostala kvetoucí asi před třemi lety. Nevím bohužel její název, ale kvetla mně asi půl roku a pak přestala kvést. Nedávno jsem přišla do obyváku a kytička přes noc úplně zvadla, asi jsem ji málo zalila, listy měla úplně schlíplé. Tak jsem ji pořádně prolila vodou, přihnojila a vyrazil první květ, což mi udělalo moc velkou radost. Jako kdyby se mi chtěla odvděčit za tu moji lajdáckost a konečně dala o sobě vědět. Vždyť nekvetla skoro 2,5 roku!

f

Pak mi rozkvetly na okně dvě fialky.

j

 

Také přes zimu odpočívaly. Už se těším na kytičky na balkóně, protože si tam dáváme s mužem kávu a sledujeme tu kvetoucí nádheru, kterou obšťastňuje sem tam i nějaký ten čmelda. Ale na to si musím počkat až tak do poloviny května, teď je balkón osiřelý. Jen tam létají sýkorky na lojové kouličky. Přeji hezký den s kytičkami, ať vám dělají jenom radost. Pálivka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Pálivko, gratuluji ke krásným květům. Ta kytka ti určitě už odpustila, ony nejsou urážlivé. Simona

Jak vypadají vaše okenní parapety, jak se zelenají vaše záhonky? Pochlubte se, foťte, raďte, prozraďte fígle na své pěstitelské úspěchy. Moc se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama