Další příspěvek k dnešnímu tématu je od pořádkumilovné čtenářky s nickem  Kytinkak. Potrpí si nejen na kvalitní ložní prádlo, ale i na pěkně úhledně zastlanou postel.

Přeji krásné ráno, dnešní téma mě zaujalo tak jsem se rozhodla přispět.

Ložní prádlo měním tak po třech týdnech, ale spíše volím variantu podle potřeby, tedy i dříve.

V létě se více potíme tak to častěji. Povlečení neškrobím klasickým škrobem, vadí mi ta prkenost, ale používám levandulovou škrobenku, néé že povlečení krásně voní, ale je takové pevnější , není hadrové. Vždy, když povlékám, vzpomínám na babičku, jak vyvářela povlečení v hrnci, používala takové to mýdlo jelen, potom hromady škrobu a prádlo dávala na louku a já lítala s konvičkou a kropila. Moc ráda na to vzpomínám. Hlavně na to pruhované modro-bílé. Joo, byly to časy krásné, ale dnes bych se asi z toho zbláznila :))))

Dříve byl jen damašek, který mám do teď, ten si šetřím, protože je opravdu kvalitní oproti dnešní bavlně. A dříve barvy držely, dnes mi to připadne brzy vyšusované a struktura strašně řídká.

Ložnici mám do růžova tak kupuji spíše růžovou, fialovou, ale i takové co se mi opravdu líbí, jak se říká, padnou mi hned do oka. Povlečení dávám na mandl, který máme v domě, je to paráda a hned bez bolesti zad. Než si nachystám další kousek, předchozí už leze vyžehlený ven.

A dětem, když byly malé, jsem dávala povlečení vždy veselé. Nějaký krteček, či My z Kačerova dříve nebylo. Ale proč néé. Kdo má malé děti, tak to beru, líbí se mi veselý pokojíček.

Jinak jestli stelu? Ano stelu, hned jak přijdu z práce, mám ráda pořádek. Ráno to přehodím na kraj, ať se to vydýchá a odpoledne stelu, je to chvilková záležitost, tak mi to nevadí. A pokud to počasí dovoluje, dávám deky rozhodně ven. Je to krásné zalehat do čerstvých a voňavých dek.

A kvalitní povlečení rozhodně je, ale ta cena je také hodně vysoká. A co se mi líbí, že dnes je takové množství druhů, že si opravdu každý vybere, jestli chce bavlnu, krep, jersy, satén apod.

Takže všem přeji příjemné zalehání do měkkých a voňavých postelí a postýlek.

Kytinkak

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

I my přejeme příjemné zaléhání do měkkých a voňavých postýlek, a ještě tak kdyby bylo modro-bílé pruhované povlečení, to by byly sny :)
Jinak ten damašek, ať si říká, kdo chce, co chce, je opravdu nejkvalitnější. (a dnes také pěkně drahý)
Pěkný, pokud možno už ne deštivý den, a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama