A to už si přečtěte v příspěvku od čtenářky s nickem Kytinkak samy. První zlatíčko je opravdu k sežrání, ale před druhým bych měla respekt :)

Tak naše nej zlatíčko je čtyřletá fenečka schi-tzu Dixinka. Je to taková darebča, tolik hraček co má ona snad neměli ani naše děti, hlavně dokáže celou tu svojí krabici roztahat po celém bytě. Jméno nám padlo ze psího kalendáře. Jednoho pejska už jsme měli 16 let, byla to Cílinka.

Určitě bych nedala jména stejná, každá je jiná a člověk si chce nechat vzpomínku jak na ní tak i na to jméno. Děti bych taky určitě nepojmenovala stejně. Jméno vybrala celá rodina, tak výběr nebyl vůbec těžký.

A druhý náš poklad je leguán Lego. Vybrat jméno pro něj bylo hodně těžké a tak vlastně jeho druh rozhodl o jménu. Máme ho 5 let a už má 1,30m. Když to byla 10 cm ještěrka a takový zbrklouš útočivý tak mi manžel vždy říkal, že je zvědavý až vyroste, kdo k němu bude chodit, když už teď se ho bojíme. A za tu dobu jak rostl je z něho miláček rodiny. Neříkám, že všichni ho vezmou do ruky, ale není vůbec zlý. Byl v teráriu udělaném ze staré skříně, ale postupně bylo vidět jak je zavřený, že je nešťastný. Tak skříň šla na půdu a legoušek je na volno v bytě. Občas udělá nějakou spoušť v podobě rozházených kytek z parapetů, ale jinak to je mazel.

Vaše čtenáčka webíku

Kytinkak

dix

leguan

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Na volno v bytě? A co na to vaše návštěvy? Je tedy překrásný, ale já bych se ho asi bála :(
Jinak ta fenečka, bože, to je jak plyšové zvířátko, neskutečně roztomilá!
Děkuji za pěkný příspěvek a dávejte pozor na zbrklouše.
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama