profimedia-0093286213.jpg

Foto: Profimedia

Jakmile je pár šťastně zasnoubený a nevěsta je přivítána do královské rodiny, musí absolvovat školení, které ji naučí, jak se správně chovat a co znamená patřit do královské rodiny. Učí se, kdo je kdo, jak a kdy se uklánět nebo jak se správně chovat na veřejnosti. Součástí je i intenzivní školení pro zachování vlastní bezpečnosti. Prošli si jím Meghan i Kate.

Královské svatby vyžadují souhlas Jejího Veličenstva. Zákon o královských sňatcích z roku 1772 vyžaduje, aby členové královské rodiny získali povolení k sňatku od královny.

rt.jpg

Foto: Profimedia

Kromě toho musí panovnice schválit také nevěstiny šaty. Pokud by na ně nekývla, nesmí si je nevěsta na svatbu vzít. Pravděpodobně prohlíží návrhy šatů ještě před tím, než se vůbec začnou šít. Šaty Meghan i Kate byly konzervativní s dlouhým rukávem a byly tak vhodné pro bohoslužby, které se během jejich obřadů konaly. Šaty nesmí mít krátkou sukni, velký výstřih ani nesmí odhalovat nevěstina ramena. Meghan Markle po svatbě oblékla šaty s odhalenými rameny a pažemi od Stelly McCartney, což někteří považovali za nemorální rozhodnutí. Z úcty k britské monarchii se očekává, že si královské nevěsty pro navržení šatů vyberou britského návrháře.

profimedia-0372306177.jpg

Foto: Profimedia

Královna má vlastní osobní sbírku šperků a uchovává ji ve sklepní klenbě dlouhé 45 metrů. Když se blíží královská svatba, zve královské nevěsty na procházku touto chodbou, aby si vybraly mezi krásnými drahými čelenkami. Téměř 200 let starou tradicí je, že královské nevěsty nosí snubní prsteny z velšského zlata. Jde o nejvzácnější a nejdražší druh zlata na světě.

beatrice.jpg

Foto: Profimedia

Svá pravidla mají i kytice. Musí obsahovat snítky myrty. Jde o viktoriánský odkaz. Tradice začala v roce 1858, kdy rostlinu do své kytice zahrnula dcera královny Viktorie, a tradice trvá do dnes. Kromě toho si však mohou nevěsty vybrat květiny podle toho, které mají rády. Kyticí se ale na královské svatbě nehází. Místo toho se udržela tradici, kterou zahájila královna matka. Nevěsty nechávají své kytice na hrobě neznámého válečníka, aby mu vzdaly úctu.

Na všech královských svatbách jsou pořizovány formální portréty s nejbližší rodinou. Ty jsou následně uchovávány v historických záznamech. Dokonce i princezna Beatrice, která se vdala během soukromého obřadu, musela pořídit a následně zveřejnit oficiální snímky.

profimedia-0218936184.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Express, Hello!