kytice

Tropická vedra a následný déšť urychlily odkvétání většiny květin. Přesto naše vázy nemusí zůstat prázdné. Zkuste to pro změnu s plody, které nám nabízí příroda. I z nich se dají vytvořit kouzelná květinová aranžmá.

Zahrádky zdaleka ještě neřekly poslední slovo, ale květiny na záhonech jsou čím dál vzácnější, proto by je byla škoda řezat do vázy. Nechte je tam, kde jsou, a vyrazte třeba do přírody.

Na procházce lesem, kolem cest, v remízcích, ale i na polích najdete spoustu materiálu na aranžování.

Čtěte také:

Občas ještě najdete nějakou tu květinku, ale prim teď hrají zrající plody keřů a polních plodin. Stačí trochu fantazie a odvahy a vytvoříte z nich pugét, který oceníte nejen vy, ale třeba i obdarovaná osoba. Nikde není řečeno, že nemůžete kombinovat „divoké“ rostliny s těmi „ušlechtilými“. Výsledek je překvapující.

Naaranžovala jsem pro vás pár kytic pro inspiraci. Sice nehýří pestrými barvami jako ty letní, ale krása a rozmanitá struktura listů a plodů má také něco do sebe.

cinie

Základ této kytice tvoří břečťan doplněný větvičkami hlohu, kapradím. Barevnou dominantou je květ cínie

kytice

Kytice v chladných barvách se skládá z větviček trnky, plané jabloně a pro zjemnění je doplněna levandulí

kytice

Klasická podzimní kytice v červených barvách. Nesmí v ní chybět jeřabina, hloh a šípek. Zelený kontrast vytváří břečťan, skalník a drobné astry.

kukuřice

Kukuřičná hvězda, která bude zdobit štít chalupy, je doplněna šípky a hlohem. Větvičky skalníku s červenajícími bobulkami tvoří zelený kontrast.

Reklama