Léto se nám přehouplo do druhé poloviny. Na loukách opět rozkvetly květiny. Nechte je motýlům a zkuste netradiční kytici z lučních trav. Věřte, že budete okouzlené jejich půvabem.

I když svatá Anna zůstala věrná pranostice o chladných ránech, můžeme si užívat krásného léta s procházkami přírodou. Po deštích se krásně osvěžil vzduch, louky se opět zazelenaly a vykvetly do nové krásy.

Všimly jste si, že převládají fialové a žluté tóny květin? Kombinace je to opravdu atraktivní a lákavá. Natrhat si kytici a přinést ji domů můžete, ale příroda vám nabízí i jiné možnosti. Co kdybyste tentokrát odolaly a květiny zvolily pouze jako doplněk? Vyzkoušejte kytici z lučních trav a podle možností ji doplněk kvítky z vlastní zahrádky.

afrikán

Základem neméně krásné kytice můžou být i rozmanité druhy trav.

Že je to nuda? Omyl. Při troše fantazie můžete vytvořit kytici, která si s tou barevnou v ničem nezadá. Trávy jsou elegantní, vzdušné a jemné, ale také velmi efektní, dramatické a překvapivě barevné.

Můžete je kombinovat nejen s květinami, kterých tak spotřebujete minimum, ale také mezi sebou. Využijte různých tvarů a struktur a získáte zajímavé aranžmá, které obohatí váš interiér.

Jakou roli hraje váza?

Trávy mají tu výhodu, že si s vázou „nekonkurují. Sluší jim to v jednoduchém čirém skle, v němž vynikne krása celé rostliny. Sklo a voda zvýrazní vzdušnost a lehkost, která je travám vlastní. Vlhkomilná sítina čistých linií v kontrastu s baňatou „vázičkou“ působí až zenovým dojmem.

sitina zvonek

Bahenní sítina a zvonek.

sitina

Kombinace dvou „neviditelných“ váziček a různých trav působí vzdušně a minimalisticky.

travy

Různé druhy trav v kamenině tvoří dokonalou přirozeně vyhlížející kompozici.

travy

Zdá se vám to málo? Přidejte pár libovolných květin ze zahrádky a získáte bohatou kytici.

plevel

Nejen trávy, ale i zdánlivě obyčejné rostliny mohou být ozdobou vašeho interiéru. Kerblík v bílém keramickém džbánku zvýrazní půvab venkovské chalupy.

Jak vidíte na fotkách, dá se různě kombinovat, experimentovat a zkoušet varianty. Trávy si „rozumí“ se všemi květinami. Ať už to budou ty luční, nebo z vaší zahrádky. Stačí opravdu málo a vytvoříte si květinovou výzdobu, která se bude hodit do vašeho bytu. A vydrží opravdu dlouho.

Čtěte také: