Ten podivný titulek má své vysvětlení. Dřív chudáci kohouti opravdu trpěli kvůli zázraku jménem kyselina hyaluronová. Kvůli našemu rozmaru – boji s vráskami – to ale nebylo. Ta těžko vyslovitelná kyselina se nejprve používala v nemocnicích, do kosmetických salonů se dostala až nedávno.

cream

Ač vám může připadat, že se jedná o nebezpečnou látku, se kterou se musí jednat v rukavičkách, ve skutečnosti je kyselina hyaluronová přítomna v celém našem těle a bez ní by naše buňky těžko fungovaly. Bohužel ji časem ubývá, a i to má za následek, že kůže povoluje a vadne.  

kyselina

K čemu je nám tato sloučenina prospěšná? Má skvělou vlastnost, že na sebe váže vodu (tuto vlastnost nemá snad žádná jiná přírodní látka) a tím vyplňuje kůži, tedy i vrásky. Skvěle hojí a zaceluje.

Kde ji najdeme:

  • Nejčastěji v sérech, které se nanáší ráno i večer na pleť. Po vstřebání séra následuje běžný denní či noční krém. Pokud máte dobré sérum, nemusíte se vrstvení ani trochu bát.
  • pečujících maskách, které udělají i za chvilku s pletí divy. Vypnou, osvěží, rozzáří.
  • Ve vlasových sérech, jež prospějí vysušeným vlasům. Ideální po nich šáhnou po návratu od moře.
  • V injekční podobě v korektivní dermatologii.
  • kloubních preparátech

cosm

Na co si při koupi dát pozor?

Na koncentraci kyseliny. Berte co nejvyšší. Po 100 % nepátrejte, takovou podobu, která je ve skutečnosti prášková, nenajdete. Nejvyšším číslem na českém trhu se zatím chlubí rakouská kosmetika Synouvelle s 11%.

kyselina

Foto: archiv firem, Shutterstock

Tyto články by vás mohly také bavit: