O nejsympatičtějšího kynologa roku 2017 může veřejnost hlasovat až do 2. února 2018. Lidé mohou hlasovat přímo na stránkách soutěže vždy pro jednoho vybraného soutěžícího.  Vítěze v jednotlivých sportovních kategoriích určí odborná porota, která pěti nominovaným kynologům udělí body a následně pak určí celkového vítěze.
5a65c63511d06obrazek.jpg
Oceněni budou i mladí kynologové a Figurant roku, z nichž porota stejným způsobem vybere vždy nejlepšího ze tří nominovaných. Při slavnostním vyhlášení dne 24. února 2018 v MeetFactory na Praze 5 bude zvolen Absolutní vítěz a Kynolog roku 2017, které vybere porota z vítězů jednotlivých sportů. Místo konání galavečera bude upřesněno v následujících dnech.

Nominace poroty

Odborná porota vybírá pět soutěžících v jedenácti sportovních kategorií: agility, dogdancing, dogfrisbee, flyball, mondioring, mushing - spřežení, mushing – individuální disciplíny, obedience, pasení, sportovní kynologie a záchranařina a tři juniory v těchto šesti kategoriích: agility, dogdancing, dogfrisbee, mushing – individuální disciplíny, obedience a sportovní kynologie.

Hlasování veřejnosti

Veřejnost vybírá mezi kynology napříč všemi danými sportovními disciplínami Nejsympatičtějšího kynologa roku 2017. Nominováno bylo celkem 73 kynologů (55 dospělých a 18 juniorů). Hlasující může poslat pouze jeden hlas zvolenému kynologovi. Pro jednotlivé soutěžící je možné hlasovat od 2. ledna do 2. února 2018 prostřednictvím  webu: kynologroku.cz/soutez/hlasovani

Více informací o soutěži se dozvíte na: kynologroku.cz/soutez/o-soutezi  a  na www.fb.com/ceskakynologie.

Kynologický počin roku

Partnerem ankety je redakce časopisu Psí sporty, která uděluje zvláštní ocenění Kynologický počin roku. To získá konkrétní osoba, pořadatel závodu či iniciátor obdivuhodného počinu na základě jejího uvážení.
5a65c6282dbfbobrazek.jpg
 
Slavnostní vyhlášení výsledků
 
Výsledky budou vyhlášeny během slavnostního galavečera, na kterém porota zvolí i absolutního vítěze soutěže. Akce proběhne v sobotu dne 24. února 2018 v MeetFactory na Praze 5.