kylie-dd.jpg

Foto: Profimedia

Kylie Jenner porazila Arianu Grande, která byla dříve nejsledovanější ženou Instagramu. Na sociální síti ji sleduje právě přes 300 milionů lidí. Stala se tak první ženou, která tohoto čísla dosáhla.

Hvězda reality show Držte krok s Kardashians stále však zaostává za svým mužským protějškem, hráčem Manchesteru United Cristianem Ronaldem. Ten je aktuálně nejsledovanější osobou na Instagramu s více než 388 miliony fanoušků.

Celebrity si v dnešní sobě vydělají přes Instagram opravdu hodně peněz. Mnohé více než za své herecké nebo pěvecké umění. U nás patří mezi dobře placené rozhodně Leoš Mareš nebo třeba dámy z uskupení 3v1, které mají na Instagramu v Česku velkou sílu.

V zahraničí se ale částky vydělané skrze Instagram točí v daleko větších číslech. Kylie Jenner například podle článku BBC z roku 2019 vydělávala za jeden příspěvek 1,2 milionu dolarů, tedy zhruba 25,5 milionů korun. Podle webu Influencer Marketing Hub je to však o něco méně. Ten pro letošní rok uvádí, že si hvězda sociálních sítí přijde průměrně na 491 789 až 819 648 dolarů za příspěvek, tedy cca 10,4 až 17,4 milionů korun. Tak jako tak jde o velice velké částky. Představte si, že byste si mohli za jednu fotku sdílenou na Instagram koupit poměrně pěkný byt v Praze.

kj.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Mirror, BBCInfluencer Marketing Hub