Milé ženy-in, pokud se chcete od srdce zasmát a odpočinout si od neodbytných myšlenek na vlastní jarní úklid, přečtěte si skvělý příspěvek, kterým nás dnes oblažila čtenářka s nickem SStream

Ano, začnu určitě seshora, takže lustry! Hm. Neměla bych předtím vyluxovat? Určitě jo, aspoň se to potom nebude vířit. Ve vysavači je zase plný sáček a nové na výměnu nejsou. No výborně. Tak nějaké koupím. Kde jsou papíry od vysavače? Podle čeho to asi koupím, těch sáčků je milion... Tak jo, papíry od vysavače byly očividně vysáty a černou dírou předány marťanům asi. Rozhodně je potřebují víc. Asi spáchám vraždu. Na svém muži.

Na uklidnění si dávám decku vína. Ha! Možná budou něco psát na tom sáčku. Nepíšou. Tak nic. Zkusíme to vygooglit. Takový a makový typ vysavače strejdo G. Najdi mi sáček. Moc pěkně prosím. Strejda G mi poskytl podrobný report o tom, že tento vysavač se už nevyrábí a byl nahrazen podstatně lepším typem a tímto by mi doporučil nákup. Zlatý oči. Sáček potřebuju, sáček! Dopíjím decku vína.

Tak teda vytřu, když už není zbytí. Bez luxování to teda bude něco. No nic. Na 74 metrech čtverečních hledám kýbl. Ani za boha ho nemůžu najít. Hele já snad spím a to všechno se mi zdá, tohle přece není možné! Jo, jsme zrovna těsně po dokončení stavby. Vlastně nic tu ještě nemá své místo. Ale že by se ztratilo něco tak opticky významného, jako je kýbl? Pokouší se o mě možná šílenství. Nebo Alzheimer. Posledně psali, že to může napadnout i lidi v poměrně mladém věku. Ono by se dalo říct, že jsem mladá, poměrně. Ale přesto. Velký červený Vileďák se skvělým ždímacím systémem a vůbec boží dárek od maminky k vánocům nenacházím a zoufale hledím do zrcadla na pobledlou tvář, dedukuji nižší tlak a trochu zažloutlé bělmo. Že by přece? Alzheimer!

Ne, nevolám záchranku, ještě. Volám svému muži. Jsem tak zoufalá, že kašlu na to, že je zrovna někde v Maďarsku. Naprosto dojatý mým zájmem a tím, že mu JÁ volám mi dopodrobna vypráví, jak se má a co měl k obědu a jak je tam úžasné počasí a .... „kde je kýbl“ - zastřelím jeho nadšení krátkým a účelným sdělením. „Cože to?““No kýbl, kde je. Takový ten červený, nový, jak jsem dostala od mamky““Jo červený kýbl...““No““Ale to bylo na uklízení ne?““Ano, to je kýbl na uklízení““No, já jsem v něm míchal ten nivelák““Jakej nivelák?““No jak jsem rovnal tu podlahu ještě““To jako tu maltu?““No““Aha““Jsem to pak odvez se vším tím bordelem““No to jsi hodný““A proč se na to ptáš?““Protože nemáme sáčky do vysavače““Jo, to chápu no“

Odkládám telefon. Jsem moc ráda, že nemám Alzheimera. Očividně ani nešílím. Jen řeším naprosto běžný problém příliš originální cestou. Chci uklízet a to skoro za každou cenu. Toto není dobrý přístup. Každý úkol, krok, aktivita, která vyžaduje investici finanční, fyzickou či časovou musí být dobře naplánována a promyšlena.

Jako první nastupuje výčet vynaložených sil, finančních nákladů a času stráveného touto činností. Následuje optimalizace, rozvržení jednotlivých kroků pro dosažení skvělé návaznosti a omezení možných kolidujících aktivit. Nejjednodušší je ovšem zpravidla existující systém zkopírovat, pokud existuje a byl dostatečně prověřen.Priorita: Chci aby, to bylo rychle za mnou. Chci, aby byl výsledek pokud možno perfektní a dlouhotrvající.Nechci se u toho udřít.

Nechci domů cizí lidi. Ne že bych na to neměla prašule, ale nemám. Sepsala jsem si nejpravděpodobnější klíčová slova a rozhodla jsem se najít systém. Nebo radu. Nebo místo, kam bych mohla celému světu sdělit jak mě dneska ten .... (partner) naštval.

Zkoušela jsem to ve třech jazycích. Dámy, našla jsem. A mám pocit, jako bych objevila Ameriku. Nevěřila jsem tomu. Jsem člověk velmi přízemní. Nenaletěla jsem ani na Amway, ani na Zepter, ani na ........ dosaďte si dle libosti. Ale zaujalo mě to.

Už jsem viděla spoustu reklam. Na čisticí prostředky. Parní čističe. Čističe konstruované techniky NASA. A kdejakou pitomost. A tohle nebyla reklama. Ono vlastně na to reklama nebyla ani nikde jinde. Jen se to občas objevilo ve velmi specifickém e-shopu. Kousek, dva. Cena naprosto obyčejná. No. Nic zvláštního. Koupila jsem už všelijakých čističů a odstraňovačů milion. Růžové, modré, zelené i žluté. Všechny byly na hnědou. Nebo na fitness by se taky dalo říct. Měla jsem pocit, že ta špína, vodní kámen a tomu podobné opouštějí povrchy pouze silou mojí vůle, nikoliv vlivem té růžové tekutinky.

Jarní úklid jsem nechala čekat pár dnů. Zásilka dorazila. Žádná sláva teda. Pokud víte, jak vypadá balení litrové destilky - tak asi takhle. Barva prostředku taková... nu, nijaká. Rukavice povinné. „S“ větami popsané celé balení. Šla jsem do toho.

A od té doby, mám dámy klid. Parní čistič nepotřebuju. Ani nic jiného. Značku zmiňovat nebudu, ono je jich podobných víc. Ale musíte si je najít 

Sáček do vysavače jsem ostatně vyřešila taky. Vysavač jsem profesionálně mobilem vyfotila ze všech stran včetně držáčku na sáček a sáčku původního. V obchodě jsem odprezentovala fotky, výrobní číslo a všechno, co říkal strejda G. Vítězně jsem si sáčky nesla domů. Při prvním pokusu jsem zjistila, že to nejsou ony, avšak jako žena praktická jsem jednu stranu přistřihla, z druhé strany to pojistila malířskou páskou a jedu dál!

SStream

Milá SStream, opravdu jsem se moc pobavila. Několikrát, díky za skvělý nápad napsat na dnešní téma

A co vy, milé ženy-in, také vás napadá nějaká vtipná historka v souvislosti s dnešním tématem? Ne? Tak nevadí, napište nám o čemkoliv, co vás při vyslovení dvou slov Jarní úklid napadne

Napište mi na redakce@zena-in.cz

 

Reklama