Přeji všem pěkný den.

Píši k vám poprvé a nevím.....

Když jsem dokončila školu se zaměřením na práce v sociálních a zdravotnických zařízeních, byla jsem šťastná. Již půl roku před dokončením školy jsem si podala žádosti o přijetí do různých domovů důchodců, místní nemocnice atd...prostě tam, kde jsem vykonávala praxi. V té době nebylo zatím nikde volné místo, ale bylo mi přislíbeno, že jak se někde něco uvolní, budou mě kontaktovat.

Škola skončila, prádniny též, září - říjen nic.

V listopadu jsem nastoupila do nemocnice na JIP. Byla jsem moc ráda, že se na mě usmálo štěstí a na oddělení jsem chodila s elánem a pohodou. V prosinci jsem chytila nějakou virozu, antibiotika mi nezabírala, a tak jsem měsíc marodila.

Leden jsem opětovně s radostí chodila do práce, ale bohužel únor opět stejná viroza. Znovu měsíc doma. Březen jsem pracovala a pak dostala kvůli marodění padáka.

Cítila jsem se hrozně ponížená a odkopnutá. Copak jsem mohla za nemoc. Zprvu jsem chodila i s horečkama, ale samozřejmě vrchní sestra mě hnala do postele.

V tu dobu jsem žila se svým přítelem, který se ke mě přistěhoval ze Strakonic. On práci měl, ale méně placenou než před tím. Co tedy dělat ? Já bez zaměstnání a on s mizerným platem. Rozhodli jsme se tedy, že opustíme Broumov a odstěhujeme se zpět k němu do Strakonic.

Jako provozní elektrikář dostal hned svojí bývalou práci ve svém mateřském podniku. Já po půl roce také sehnala slušné zaměstnání. Ovšem ne ve zdravotnictví, ale automobilce.

Jediný problém je, že 3/4 mého platu jde na nájem (7 500,-), a tak mohu říci, že ředitel mě připravil nejen o práci která mě bavila, ale i o kupu peněz které musím vydat.

Pokládám si otázku, jestli má vůbec smysl studovat určité zaměření, když potom stejně ta práce v oboru není.

Určitě nejsem sama, kdo takto dopadl. Ale hrozně mě ten přístup mrzí, celý systém mě mrzí a tak ani nevím jestli vůbec mám jít k volbám či ne.

Promiňte, odbočila jsem.

Všechny vás zdravím - Miruša 21 let.


Mirušo, díky za příspěvek. Myslím, že je to problém menších měst, kde najdete mnoho volných pracovních pozic v různých továrnách, ale příliš málo v oboru, který jste vystudovala. Pokud ale po práci v nemocnici toužíte, mohla byste si přece podat žádost na zaměstnání i v nemocnici ve Strakonicích. Nebo ne?
Reklama