mezera-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Dominika svou vadu na kráse, jak ji sama nazývá, dlouhé roky nenáviděla. Nejdřív se jí totiž kvůli ní posmívaly děti ve škole a následně si pár nehezkých komentářů vyslechla také od svých dnes už bývalých známostí. „Už jako malá jsem věděla, že děti si vždy něco najdou, terčem výsměchu byly děti s brýlemi, rovnátky, no a já to schytávala za svou velkou mezeru mezi předními zuby. Snažila jsem se před spolužáky vypadat nad věcí, když se mi posmívali, že jsem pizizubka, ale doma jsem kvůli tomu i často brečela. Rovnátka si bohužel moji rodiče nemohli dovolit, protože kromě mě měli na starost ještě mé tři sourozence. Škvíra se mnou tedy zůstala až do dospělosti a já se s ní postupně učila žít,“ vysvětluje Dominika.

Ačkoli si Dominika na svou mezeru mezi zuby v průběhu dospívání postupně zvykala, našlo se několik mužů, kteří jí svými neomalenými komentáři sebevědomí opět sráželi. „Když jsem pak kolem osmnácti začala randit, mé pocity nedokonalosti opět vyplouvaly na povrch, a to kvůli necitlivým komentářům některých kluků. Jeden se mě dokonce zeptal, zda vím, že mám obří mezeru mezi zuby. Jako by mi snad tento detail někdy unikl. Rozhodla jsem se, že si začnu postupně šetřit na rovnátka, jenže pak jsem potkala Patrika.

Patrikovi Dominika připadala nevšední a do její mezírky mezi zuby se ihned zamiloval. Nechápal, jak se kvůli něčemu tak hezkému mohla kdy trápit. „Nejdřív jsem myslela, že se mě jen snaží uchlácholit, ale postupně mi došlo, že se mu takhle vážně líbím. Miluje, když se směju a já si konečně připadám hezká se vším všudy. Dokonce zvažuju, že bych se na rovnátka nakonec vykašlala,“ uzavírá Dominika.

Zdroj info: Respondentka Dominika

Čtěte také:

Reklama