Ahoj redakce,

k dnešním tématu můžu dnes i já něco málo napsat, protože jsem byla jako AU-PAIR skora dva roky.

Hned po škole mě mamka vyslala do Anglie, i když jsme se ve škole spíše učila němčinu než angličtinu.  Sice se mně moc nechtělo, to víš, jedináček :o) sice jsem hodně cestovala, ale představa, že tam budu sama bez známých, byla hrozná.

Ale mamka říkala, že se mi to bude hodit a co doma. Tak jsem tam jela přes jednu agenturu a dostala jsem se do rodiny se 3 kluky (6, 8, 13). Byla jsme zvyklá na rodinu, co funguje, a tam jsem se dostala do rodiny, co se jen hádala a manžel se doma ani moc nezdržoval.

No, musím ti říci, že jsem se pak vrátila domů za 3 měsíce (neb chtěli jen AU-PAIR na 3 měsíce) a měla jsme o 10 kilo méně a řikala si, že mně to za ty nervy nestojí, hledat další rodinu.

Ale po měsící doma jsem se rozhodla, že to zkusím znovu. Tentokrat už dětí bylo 5 (6, 8, 13, 15, 17) a pes, tam jsem pro změnu byla spíše služka a kuchařka, než abych se tam starala o ty dvě mladší děti.
Rodina bydlela dost na samotě a já neměla ani možnost chodit do školy. Tak po 4 měsících jsem to vzdala a začla si sama hledat novou rodinu, abych mohla i do školy a naučit se angličtinu.

Musim říci, že jsme si vybrala americkou rodinu se 2 dívkami (9, 11) a tam jsme byla celý rok a půl a musím říci, že jsem tam byla velmi spokojená a s rodinou jsem v kontaktu, i když jsem už zpátky v Čechách pět let. Musím říci, že u americké rodiny jsem si připadala jako člen rodiny a jezdívala s nimi i na dovolenou a byla jsem tam moc spokojená. Asi to bude i tím, že mají podobnou výchovu jako v Čechách:o)

Zdraví MartinaC


Milá MartinoC,
zdá se, že jste se díky pobytu v Anglii nejvíc naučila poznávat různé typy lidí. Obdivuji Vás, že jste vydržela a nakonec našla do třetice rodinu, kde bylo všechno fajn.

Chcete někomu poděkovat za to, že hlídá Vaše děti?

Vzpomenout si, jaké to bylo, když jste byla malá... Kdo se o Vás staral?

Pošlete příspěvek i s fotografií!

                                                  redakce@zena-in.cz

Reklama