Dobrý den…
 
Moje kamarádka má fobii z pavouků. Ale jako že tu opravdovou, ne jen že se jí nelíbí a štítí se jich, ale opravdu panickou hrůzu. Napíšu vám, co jsem u ní zažila, a posuďte sami, zda je to normální! Začneme zlehka.

Jednou viděla pavouka běžet po chodbě, a tak na něj vzala botu své dcery a pavouka zabila. Botu pak hodila z okna a už ji nikdo nikdy neviděl.

Jednou večer si dala koupel a jen tak vylezla z vany a nechala vodu napuštěnou. Ráno si toho všimla a chtěla vodu vypustit, ale problém. Na hladině si ležel pavouk. Po dlouhém přemýšlení vzala zvon (takový ten co se s ním procucávaj odpady) a milého pavoučka přisála ke dnu. Vytáhla špunt a voda odtekla, ale zvon i s pavoukem tam byl do té doby, než jsem přišla na kafe a musela jsem ho zneškodnit.

Když mi bylo těch pavouků líto, jak je furt mydlila, říkám jí: Ivčo, tak toho pavouka naber na lopatku a pusť ho z okna, nemusíš ho zabíjet. Ale to nemůže, protože ten pavouk by jí po té lopatce přeběhl na ruku a to by nepřežila.

Jednou takhle mastíme žolíky a najednou Iva vykulila oči a zbledla, začala si pomalu zouvat pantofel a hleděla upřeně kamsi nad mojí hlavu. Tam byl pavouk, ale takový ten neškodný! Tělíčko jak „tik tak“ a nohy jak provázky. Říkám jí nech ho, já ho chytnu a vyhodím z okna!!!

Musela jsem jí popsat postup, aby se přesvědčila zda je to bezpečné. Ne pro pavoučka, ale pro ni. Říkám jí: Opatrně chytnu pavoučka za nožičku a vynesu ho k oknu a pustím ven. OK?

Jenže milý pavouček, jak jsem se ho dotkla, v nějakém pudu sebezáchovy nebo leknutí skrčil všechny nožičky, co měl, a spadl za lednici. To byl můj konec. V ten moment Iva vyskočila na židli a sedla si na bobek v tomto posedu byla až do rána a musela jsem s ní hrát žolíky než na pavoučka zapomene.

No a to nejlepší na konec! Milá Iva šla pracovat k Českým lesům sázet stromky. Nechápu dodnes! Stromky se sázely a ožinovaly. To se vezme srp a tráva, která roste kolem stromku se poseká.

Postup naší Ivanky vypadal asi takto. Nejdříve si našla nějaký dlouhý klacek a mlátila kolem stromku aby vyhnala pavouky. Pak přisedla ke stromku a začala ožinovat. Jenže na levou ruku se jí přilípla pavučina a Iva v afektu a pudu sebezáchovy tím srpem tu pavučinu chtěla sundat. Rozpárala si ruku a museli ji odvézt na šití cca 7 stehů. Když se po marodění vrátila do práce, nebyla tam ani týden a stalo se jí to samé. Dala výpověď.
           
DUCKA


Milá Ducko,
o něčem takovém se myslím dneska říká: Tak to je hůůůstýýý!:) Nechcete kamarádku poslat k psychologovi? Už si kvůli fóbii 2x ublížila! Je pro ni životu nebezpečná, takže to jí bude hradit pojišťovna.:))

Máte zranění od havěti nebo kvůli ní? Napište nám!:) Redakce@zena-in.cz!