Koronavirus děsí mnoho lidí po celém světě, jen těžko si však můžeme představit, co prožívají právě v Číně, především ve Wu-chanu, kde je nejrozšířenější. Nad tím se zamýšlí i některé čínské hvězdy jako Jackie Chan, Wang Leehom, Xiao Zhan nebo Tong Liya. Tito umělci společně nazpívali píseň Believe Love Will Triumph (Věřme, že láska zvítězí). Píseň volá po národní jednotě a síle a vzdává hold zdravotnickému personálu, který s nouzovou situací pracuje.
 
Tchajwansko-americký zpěvák a herec Wang Leehom, který je velkou hvězdou i v Číně, se rozhodl tuto píseň, v které se snaží lidi povzbudit, nazpívat i sólově. Jeho fanoušci mu neposílali mnoho fotografií se vzkazy či povzbudivými komentáři, z kterých k sólové verzi Believe Love Will Triumph vytvořil videoklip.

„Pamatuji si, když se v roce 2003 objevil SARS a my jsme se všichni obávali nejisté budoucnosti. Majíc na sobě masky jsme já a David (Tao) psali píseň „Hand in Hand“, kterou dodnes považuji za jednu z nejvýznamnějších písní svého hudebního života. Ta píseň mě přiměla uvědomit si, že hudba je pro duši opravdu pokrmem, a že v době, kdy jsou milióny lidí v karanténě, s malou nadějí, s tolika otázkami, a tak málo odpověďmi, je důležité se navzájem informovat a uvědomit si, že jsme v tom společně. Nejsme ve svém strachu sami, ani ve své bolesti nebo ve svém utrpení. Jsme v tom všichni spolu a společně to zvládneme,“ vyjádřil se zpěvák na své facebookové stránce, kam přidal videoklip k nově složené písni.
 
Koronavirus již překročil SARS, pokud jde o potvrzené případy a úmrtí. Má potenciál k tomu, stát se globální pandemií a způsobit strašlivé poškození lidstva jako celku. „V současné době je ze 40 620 případů na světě v Číně 99 %. V tuto chvíli jsou milióny Číňanů doma v karanténě a snaží se, co mohou, aby se tento smrtící virus nešířil dál. Je to pro ně těžké, psychicky i fyzicky,“ napsal dále Wang Leehom na Facebook. „Zkusme se chvíli zamyslet nad tím, čím procházejí. Odložme na chvíli stranou politiku a buďme všichni na straně lidstva. Ve válce proti tomuto viru musíme všichni spolupracovat. Doufám, že tato píseň lidi alespoň trochu povzbudí,“ dodává.


 
Jackie Chan, Donnie Yen, Li Bingbingm Nicholas Tse, Jay Chou a dalších celkem 50 celebrit z Číny, Hongkongu či Tchaj-wanu se také spojili, aby vyslali naději lidem z Wu-hanu, kde koronavirus vznikl, v písni Wu-han, Are You Okay? (Wu-hane, jsi v pořádku?).
 
Čínská zpěvačka a skladatelka GEM zase vzdala osobní hold písní Angels neznámému muži, který nechal na policejní stanici krabici plnou chirurgických roušek a utekl dřív, než mu policisté mohli poděkovat.
 
 

Reklama