Ráno vstanu a už mám na stole připravenou hromádku nejrůznějších doplňků stravy. Vitaminy, minerály a plno dalších hovadin, co ani nevím, k čemu slouží. S sebou do práce dostávám další nálož – tentokrát nějaký nápoj. A aby toho nebylo málo, je tu ještě třetí várka, před spaním. Den co den!“ chytá se za hlavu Zdeněk, kterému starost jeho ženy jde už dlouho na nervy. A není sám. Zásobeny jsou i jejich dvě dospívající děti.

vitaminy.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Přestože se manželku už nesčetněkrát snažil přesvědčit, aby nebláznila, je to marné. Stále dokola mu vysvětluje, proč se všichni musí doplňky stravy dopovat. Má hrozný strach, aby se někdo z nás nenakazil covidem. Při první vlně pandemie jí totiž umřel kamarád, na první pohled naprosto zdravý člověk. Sportovec. Byl to pro ni nejspíš takový šok, že ji z toho v tomto směru přeskočilo,“ myslí si Zdeněk, který své ženě nabízel i návštěvu psychologa. Ona se ale urazila.

„Poslední dobou prášky často i vyhazuju, protože si myslím, že to člověku může spíš škodit. A tak stejně i naše děti. Jenže to není řešení! Všechny ty serepetičky totiž stojí neskutečný prachy. Ty bohužel Milada bere ze svého platu, takže jí ani nemůžu omezit přísun financí, abych to vyřešil. Jsem už zoufalý,“ neví si rady Zdeněk.

Čtěte také:

Reklama