První odvážná čtenářka, která se rozhodla přispět do dnešního „romantického“ tématu, je Datura. Vzala to pěkně pragmaticky, vdávala se z nutnosti...

Ještě vás budu chvíli napínat, vdávala se čtenářka Datura kvůli drogám, nebo kvůli teplu domova?


Dobrý den,

o ruku mě požádaly Uhelné sklady. Nevěříte? Se svým přítelem jsem chodila 3 roky, když se rozhodl, koupit pro nás dům, kdybych se třeba chtěla vdávat. Dům jsme celý rok  s naším kamarádem zedníkem dávali do kupy. Bylo léto a my si plánovali, že třeba už nejbližší vánoce strávíme spolu. Do té doby každý z nás bydlel u svých rodičů.

Nevím, kdo z vás pamatuje doby, kdy uhlí, konkrétně koks, byl na příděl. A mohla si o něj zažádat pouze rodina.

Přítel byl v té době na montážích a tak jsem otázku koksu řešila s tchánem. A vymysleli jsme geniální plán. Vdám se a koks nám přivezou. Bylo 1.srpna 1969, svatbu jsem zařídila na 15.srpna / mám v ten den svátek, bude se to dobře pamatovat/. Vhodné šaty jsem našla ve skříni, květiny objednal tchán, tchýně s mamkou navařily a napekly. Takže stačilo poslat svatební oznámení na montáže. Přítel přijel, oženil se, zase na pár dnů odjel a začátkem září jsme už uklízeli koks. Teď už pár let topíme plynem, ale na svou první fůru koksu vzpomínáme rádi dodnes. A ještě něco, na svatbě nás bylo 13 a přesto nedopadla špatně, letos oslavíme 44 let.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14.3.2013: Jak vás požádal o ruku?

knihaSvé příběhy k tématu mi zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Rozepiště se! Zavzpomínejte! Zajímá mě, jak moc byl ten váš chlap romantický, vtipný, pragmatický... a nebo zda se mu to moc nepovedlo, ale přesto jste ho vzala na milost. Zajímalo by mě i, zda jste nějakou žádost o ruku odmítla?

Jsem moc zvědavý. A nezapomeňte (vy nesezdané) doporučit čtení příspěvků svým partnerům, třeba je to k něčemu inspiruje.

Příspěvky posílejte nejpozději 14.3.2013 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním vášní nabytou knihou Mystický sex od A do Z (nakladatelství Metafora).

Reklama