Znát svou budoucnost, nebo raději žít ve sladké nevědomosti? Bětka (39) se rozhodla pro první variantu. Dodnes toho ale lituje. Jediná návštěva kartářky ji připravila o klid.

„Kolegyně v práci pořád básnila o své kartářce. Jak od ní všechno vychází, že díky jejím schopnostem poznala svého přítele a tak dále. Chodí k ní už roky, takže si dovedete představit, kolik dramatických a tajuplných příběhů jsme si už vyslechli! Pořád nás lákala, ať někdy jdeme s ní, ale my s lehkým despektem vždy odolávali. Až před rokem jsem podlehla a ke kartářce se vydala s ní,“ vypráví Bětka, která se tehdy strachovala o svou neustále nemocnou dceru. Dozvěděla se ale něco úplně jiného, než kvůli čemu přišla.

auto

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Ta paní mi byla od začátku nesympatická. Zdálo se mi, že tahá rozumy spíše ze mě, než aby je věštila z karet. Abych jí ale nekřivdila úplně, v něčem z mé minulosti a současnosti se vážně trefila. Jenže pak mě dorazila. O dceru se prý strachovat nemám, naopak větší pozor si mám dávat sama na sebe. V kartách viděla, že se mi stane vážná autonehoda, kterou bych v nejhorším případě nemusela ani přežít. Údajně bych měla být řidičem já, ale to nevidí až tak jasně. Každopádně se mám mít skutečně na pozoru. Můžu vám říct, že jsem od ní odcházela rozklepaná jako sulc a s brekem,“ vzpomíná Bětka, která od té doby nesedla za volant.

„Divíte se mi? Po takovém zážitku? Jasně, mohla to být podvodnice, jak mi každý vysvětluje, ale co když ne? Semínko pochybnosti už ve mně vzklíčilo natolik, že nehodlám nic riskovat. Se strachem nastupuji do auta dokonce i jako spolujezdec, a jen když musím. Celou cestu pak čekám, kdy to přijde. Obávám se, že se tohoto strachu už nikdy nezbavím. Dodnes lituji, že jsem k té ženské kdy chodila. Jak skvěle by se mi žilo, kdybych neřešila, co má přijít,“ dodává Bětka.

Čtěte také:

Reklama