Čtenářka TTT vtipně popisuje svůj vztah k horoskopům. Těm dělaným v časopisech moc nevěří i proto, že kdyby dělala, co jí nařizoval, byla by pěkně utahaná.

Jestli věřím horoskopům?  Přijde na to....
Takové ty charakteristiky podle zodiaku celkem sedí. Jsem vdaná za váhavou Váhu a porodila jsem si roztomilého rodinného Ráčka, střelce, co otvírá dveře vlastní hlavou, a na dohadování mám Štírku. Spíš bude problém ve mně, Lvici.
Potíž mám trochu s horoskopy, snad pro to, kde na ně narážím. V jednom časopise jsem přestala napřed horoskopy číst, pak jsem ho přestala i kupovat. Neustále se ode mne očekávalo, že budu souložit se šéfem a kariérní postup. Taková frekvence za rok jednoho vyčerpá.
Pak to byly takové ty horoskopy, které vám zaručí štěstí, zdraví a tučné konto, pokud právě dnes využijete služeb právě téhle pojišťovny. Být to na měkčím papíře, natrhám to na čtverečky a ušetřím za harmasan.
A ve finále horoskopy v tisku, které zřejmě někdo vyčetl z pomačkaných tváří při jízdě MHD ráno v pět  hodin do práce. Nacházet se v tuto hodinu v nacpaném trolejbuse, budu buď v bezvědomí nebo nas***á na všechny od trafikantky po pád jihokorejské burzy.
Naštěstí trpím naprosto exemplární roztržitostí. Nejen, že za mnou občas musí utíkat učitelka ze školky se zapomenutým dítětem. Ale mám výhodu, že i kdybych si přečetla, že ten den přijdu o práci, peněženku i iluze, než zamknu byt, zapomenu, co tam bylo. Nejde o to, jestli věřím. Já nemohu věřit, i kdybych chtěla. Prostě proto, že na to už v hlavě nemám místo:)
TTT

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Děkuji TTT za milý příspěvek. Když jsem nedávno četl váš příspěvek na téma snění v reálném životě, nedivím se, že na tohle vám již nezbývá místo. Tak to jako já neřešte a užívejte života. Ale proboha, co vám radím… to je každého věc, co dělá, ne?

Dnes je tématem dne váš vztah k horoskopům.

  • Věříte v horoskopy?
  • Splnila se vám nějaká předpověď?
  • Narazila jste na šarlatána?
  • Máte nějakou historku s věštbou, nebo horoskopem?

Napište nám to do redakčního mailu když se mi Váš příspěvek zalíbí, dostanete šišku uheráku!

redakce@zena-in.cz


Dnešní soutěž:

2. Animalia, Chordata, Vertebrata, Aves, Neognathae, Piciformes, Picidae

Pravidla naleznete zde: PRAVIDLA SOUTĚŽE

Reklama