Marta s Jáchymem měli vždycky společný sen. Odejít z města, usadit se na venkově a žít v souladu s přírodou. Zpočátku se jim dařilo měnit sen v realitu, ale to Jáchymovi nestačilo. Měl tolik nápadů, že mu jeho rodina začala „být malá“. Chtěl spasit svět.

Marta s Jáchymem vždycky chtěli pryč z města. Sehnali vytoužený domek na vesničce s několika stálými obyvateli. Malá a zchátralá zemědělská usedlost pod jejich rukama doslova rozkvetla. Zahrada a přilehlá louka ožila stádečkem koz, později přebyli králíci, kachny, slepice.

muž

Čtěte také: Sen o životě na venkově se nám rozpadl kvůli dětem

Mladý pár si vedl dobře a počáteční nedůvěra sousedů se proměnila v obdiv a respekt. Málokdo věřil, že tihle mladí tady přežijí zimu. Nejen že přežili, ale „vdechli“ stárnoucí obci nový život. A to nejen vlastním přírůstkem do rodiny, ale i „vzkříšením“ společenského života.

Hlavně Jáchym byl v organizování různých akcí ve svém živlu. Založil sdružení přátel obce, filmový klub, zasloužil se o obnovu poutí, opravil místní kapličku…

Svou aktivitou přilákal do vsi nejen své přátele, ale další mladé lidi z okolí. Měl spoustu nápadů a hlavně dar strhnout ostatní.

Práce pro „obecní blaho“ mu začala být nadevše a rodina šla stranou. Marta zůstávala čím dál častěji sama. Na malé dítě, hospodářství, dům. Takhle si to nepředstavovala. Kam se poděla jejich společná představa o životě? Dokonce přestal pracovat jako programátor a postupně zrušil nasmlouvané zakázky, takže se rodině nedostávalo financí.

Když si chtěla s Jáchymem promluvit, vyjel na ní, že je přízemní. On má přece mnohem vyšší cíle a poslání, než sedět u počítače a krmit kachny.

Měla pocit, že se úplně pomátl. Stál před ní jiný člověk, než jakého dosud znala.

Poslední kapkou bylo zjištění, že sáhl na jejich společné úspory a byl oheň na střeše. Pohádali se a Jáchym, místo aby se omluvil a šel do sebe, práskl dveřmi.

Nikdo neví, jak tohle dopadne. Kdysi úžasný pár je v troskách. Zatímco Jáchym bydlí s partou podobných „nadšenců“ v opuštěném objektu, buduje „Ráj na zemi“ a je šťastný, Marta zůstala s dítětem sama a uvažuje o návratu do města.

Čtěte také:

Reklama