Bývalý ředitel nemocnice v Havlíčkově Brodě Josef Pejchl dostal podmínku. Okresní soud v Havlíčkově Brodě ho uznal vinným z toho, že nepodal trestní oznámení na tehdejšího zaměstnance – zdravotníka Petra Zelenku – který se v nemocnici v roce 2006 dopouštěl takzvaných heparinových vražd.

Soud za to Pejchla odsoudil k deseti měsícům odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden a půl roku. Pejchl, kterému hrozily až tři roky vězení, se na místě odvolal.

Podle obžaloby bývalý ředitel nemocnice podal trestní oznámení v případu heparinových vražd příliš pozdě. O podivných úmrtích se od primáře Pavla Longina dozvěděl 25. září, na policii je ale nahlásil až 16. října. Josef Pejchl s tím ale nesouhlasí. Nicméně kvůli tomu, že o případu včas neinformoval, přišel Pejchl i o funkci ředitele nemocnice.

Na oddělení ARO havlíčkobrodské nemocnice zdravotník Petr Zelenka svévolně podával pacientům (od dubna do září 2006) lék na ředění krve – heparin. To v některých případech způsobilo jejich smrt.

Podle soudu Petr Zelenka zavraždil sedm pacientů, dalších deset se pokusil zavraždit. Soud mu letos v únoru uložil doživotní trest vězení.

Reklama