Cítila nenávist. Nechápala, jak k něčemu takovému mohlo vůbec dojít. Dala Ondřejovi (46) dva syny, starala se rodinu, ani v posteli si nemohl stěžovat. Celkově by řekla, že jim to klape. A on si přijde s tím, že se zamiloval jinde. Že ji opouští. Řekla mu hodně ošklivých slov a poslala ho za ní. Za tou courou, co jí není líto brát rodině tátu. Odešel a už se do jejich společného bytu nevrátil. Začal žít s ní. A chtěl s sebou i děti. Do střídavé péče.

hat.jpg
Foto: Shutterstock

Nenávist vystřídal rozum

„V první moment jsem si řekla, že o ně budu bojovat. On byl nevěrný, on nás opustil, tak ať si táhne a už nás neotravuje. Jenže časem se mi to rozleželo v hlavě. Kluci svého tátu zbožňují, nejde tu jen o mě a moje city. Na střídavou péči jsem proto Ondrovi kývla. I když pro mě bylo nepředstavitelné, že je u sebe nebudu mít každý den,“ svěřuje se Petra. Naštěstí to osud, nebo náhoda zařídila jinak.

V domě, kde Petřin bývalý manžel žil se svou novou přítelkyní, byl k pronájmu sousední byt. Nabídl jí, že by se tam mohla se syny přestěhovat, čímž by se mnoho věcí vyřešilo. „Děsně se to ve mně pralo. Ano, bylo to řešení, jak vidět děti každý den. Ale na druhou stranu, viděla bych se denně i s tou jeho nádherou. To mi otvíralo kudlu v kapse. Nakonec jsem se opět dokázala nějak upozadit a dát přednost dětem. Ty byly ze stěhování za tátou nadšené,“ přiznává Petra.

Nadšená není ani jedna z nás

Dnes žije v těsném sousedství se ženou, která jí zničila manželství. Dokonce si nechali udělat i společný vchod, aby děti mohly přebíhat od matky k otci, kdykoli se jim zachce. Na první pohled jsou všichni spokojeni. „Ve skutečnosti je to pro mě peklo. Ondru pořád miluju, ji nenávidím. I na ní je ale vidět, že by mě tu raději neměla. Přestože se snaží nedávat nevraživost najevo. Tak třeba se to mezi námi všemi časem srovná,“ doufá Petra.

Čtěte také:

Reklama