Nedostatečně oblečené, uplakané a podchlazené šestiměsíční dítě tři hodiny trpělo zimou připoutané v zaparkovaném autě do dětské sedačky. Policejní hlídka ho ve středu večer objevila v podzemní garáži obchodního domu na pražském Smíchově. Když dítě po dvacáté hodině objevili, parkovací lístek za oknem ukazoval, že Škoda Octavia parkuje v podzemí už dvě hodiny.

Podle serveru idnes.cz bylo dítě oblečené jen do trička a tepláčků, nemělo ponožky ani přikrývku. Zaměstnanci garáží se snažili pomocí rozhlasu přivolat vlastníka vozu, ale na jejich výzvy nikdo nereagoval. Policisté tedy raději rozbili zadní okno Octavie a nechali dítě převézt do nemocnice. Lékaři po jeho ošetření konstatovali, že zdravotní stav dítěte byl ohrožen.

Matka nakonec dorazila k autu až po třech hodinách od zaparkování. Pětatřicetiletá žena uvedla, že byla na nákupech, výzvu v rozhlase sice slyšela, ale nepamatuje si registrační značku svého vozu. Jedná se v poslední době už o třetí podobný případ nalezení dítěte. Policisté incident vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu opuštění dítěte. Za to hrozí ženě trest od šesti měsíců do tří let vězení.

Co byste děla, kdybyste dítě objevila vy? Zavolala byste policii a raději se vytratila nebo byste se pokusila s pomocí zaměstnanců parkoviště matku najít? Jak by měla být matka potrestána?