Přísloví moc nepoužívám, ale uznávám, že některá z nich jsou pravdivá. Třeba tohle: život není procházka růžovým sadem. Někdy mi připadá, že život je spíš procházka růžovým trním.

To samozřejmě přeháním, jsem na světě ráda. Jako optimista vidím svět často v tom lepším světle a snažím se, abych si ho užila. Což není pořád. A pak přicházejí na řadu ty manželské hádky...

hádka

Jak často a kvůli čemu se hádáme? Když to shrnu jednou větou, hádáme se občas a kvůli maličkostem, prkotinám a hloupostem. Máte to taky tak?

Dřív jsme se s manželem hodně dohadovali kvůli rodičům (nás obou), to bylo v době, než jsme se sžili a zjistili, co ten druhý očekává a jak si nechá od rodičů zasahovat do života. Později přišly na řadu hádky kvůli dětem. Co mají dělat, nemají dělat, proč se na ně nemá křičet, ať už nekřičí, jak to, že tohle nechtějí jíst, tohle jim nekupuj... Dalo by se pokračovat ještě dlouho.

Poslední dobou se občas dohadujeme kvůli uklízení (není moc příjemné poslouchat při romantickém filmu vysavač), televizi (taky bych se občas chtěla podívat na něco jiného než na fotbal), trávení volného času dětí (dcera třeba netouží jezdit s námi na výlety na kole) a pracovní vytíženosti (dřív to bývala manželova práce a aktivity, dnes víc moje). Prostě když to shrnu, pořád je něco, kvůli čemu se můžeme hádat. Naštěstí u nás hádky probíhají relativně v klidu, občas na sebe zvýšíme hlas, bouchneme dveřmi nebo použijeme sprosté slovo, ale rozhodně nelítají facky, talíře ani jiné nádobí.

Nejvíc mě mrzí, když naše hádky slyší děti. Snažím se před nimi všech takových extempore vyvarovat, ale vždycky to nejde. Na druhou stranu jim neuškodí, když zjistí, že i hádky patří k životu, že není všechno pořád ideální.

Když o tom přemýšlím, neznám rodinu, kde by se nikdy nehádali. Myslíte, že někdo takový je? A není to pak trochu nuda, ve všem s partnerem souhlasit?

Téma dnešního dne: Kvůli čemu se nejvíc hádáte s partnerem?

  • Hádáte se často, nebo jenom občas?
  • Máte italskou domácnost?
  • Co je nejčastěji příčinou vašich sporů?
  • Máte nějaké zajímavé historky?
  • Myslíte si, že jsou hádky k něčemu dobré?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá jako dárek Hru o manželství od firmy Albi. Pište do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HÁDKY. Předem děkuju!

hra

Reklama