Pět vstupenek pro dva na představení Macbeth můžete vyhrát, pokud odpovíte správně na dnešní soutěžní otázku.

Otázka zní: Jak se jmenuje jedna z nejslavnějších Shakepearových postav?

A) Hamlet
B) Mamlas
C) Brumbál

Víte? Pak neváhejte a vložte svou odpověď do soutěžního boxu ZDE.

Soutěž začíná dnes v 10:00 a končí v pátek o půlnoci. Ve hře je pět párů vstupenek na představení Macbeth. Proběhne 5. srpna 2010 od 20:30 na Pražském hradě.

Jména výherců zveřejníme v pondělí.

Pár slov o Letních Shakespearovských slavnostech

Festival Letní shakespearovské slavnosti letos proběhne od 24. června do 4. září v Praze, Brně, Ostravě, Olšanech a na Slovensku. Generálním partnerem festivalu je opět finanční skupina PPF.

Novinkou letošních slavností bude hra Jindřich IV., strhující příběh přátelství a politiky, v němž se hraje o moc a její chuť, o ambice a jejich naplnění i o kariéru a její cesty. V roli prince Jindy uvidíme Jana Dolanského, krále Jindřicha ztvární Ladislav Mrkvička, rytíře Falstaffa bude hrát Norbert Lichý: charismatický ostravský herec a hudebník, loňský držitel Thálie za nejlepší činoherní herecký výkon, je pro roli princova přítele a hospodského kumpána ideálním představitelem. V dalších úlohách uvidíme Zdeňku Žádníkovou, Martina Preisse, Zuzanu Slavíkovou, Evu Salzmannovou, Martina Písaříka, Jiřího Hánu, Jiřího Klema a další.

Českou premiéru bude mít i Romeo a Julie ostravské produkce PaS de Theatre v s Jitkou Smutnou v roli Chůvy. Veronské milence ztvární Marek Holý a Tereza Dočkalová, režie se ujme Pavel Šimák. Novinkou slovenské části festivalu bude hra Oko za oko v režii Michala Vajdičky.

Festival uvede i reprízy dříve úspěšných inscenací: chybět nebude loňský divácký hit Veselé paničky windsorské režiséra Jiřího Menzela s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou,  Macbeth s Veronikou Freimanovou i vydařený Antonis a Kleopatra s česko-slovenským obsazením. Derniér se letos dočkají obě nastudování Komedie omylů: rozverná inscenace s Martinem Pechlátem, Jitkou Čvančarovou a Davidem Suchařípou se bude hrát naposledy 28. července v Praze, se stejným titulem s herci z ostravských divadel se rozloučí publikum 10. srpna na Slezskoostravském hradě.

Více informací o letošním programu, cenách vstupenek a možných slevách najdete na www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz

Reklama