špilberk food festival

Raduji se z teplých květnových dnů. Doufám, že počasí bude stejně hodné, jako je teď, a bude krásně slunečno. Těším se na volné víkendy strávené na zahradě u grilu a těším se na festivaly jídla, které jsou v květnu po celé republice. Každý si najde ten svůj.

Nejznámější a s nejstarší tradicí je Prague Food Festival. Letos se koná již sedmý ročník a prostory Královské zahrady Pražského hradu jsou pro tuto příležitost naprosto dokonalé. Teď už si jen přát, aby vyšlo počasí, a kdokoliv z vás zde může strávit některý z festivalový dnů - pátek, sobotu nebo neděli.

Na každý den je připravený jiný program, který je dostupný všem návštěvníkům. Omezený počet vstupenek byl na pestrý program, který se bude odehrávat v Míčovně. Bohužel pro všechny opozdilce, vstupenky na tento program jsou již beznadějně vyprodané. Budou zde probíhat školy vaření, degustace, rozhovory se zajímavými osobnostmi z kulinářského světa.

pffNevěste hlavy. Letos budou probíhat workshopy i na jednotlivých stáncích restaurací. Naučíte se připravovat krevety, sushi, burger. Dozvíte se něco o hovězím mase, o párování koktejlů s jídlem a dostanete tip na rychlou a levnou večeři. Lákadel je určitě hodně.

S některým z výborných jídel si letos poprvé můžete vybrat místo na zelené piknikové louce. Milovníci čtení o jídle nemohou minout stanoviště Apetitu, kde bude možnost zakoupit knihy o vaření se slevou a ochutnat třeba domácí chléb či pomazánky.

Samozřejmostí je zábava také pro děti. Děti třeba ochutnají oblíbený Pribináček, dozví se něco o výrobě sýra a samozřejmě si také mohou zasoutěžit.

Kdy? 24. až 26. května 2013
www.praguefoodfestival.cz

 

Neřekla bych, že je šťastným nápadem naplánovat dva gastro festivaly na stejný termín. Ve stejnou dobu jako slavný Prague Food probíhá v Kroměříži Moravia Food Festival. Jde teprve o 3. ročník, ale nabídka je také velice lákavá. Navíc, Kroměříž je překrásné město, které stojí zato navštívit.

Potkáte zde kuchaře ze tří moravský krajů - olomouckého, jihomoravského a zlínského. Zajímavé je společné téma, které se musí objevit na stánku každé restaurace - rajská omáčka. Zajímavý nápad.

Doprovodným programem budou zajímavé kuchařské show, soutěž v pití piva, grilování, cimbálová muzika a mnoho dalšího. Stejně jako u dalších slavností dobrého jídla, i zde jsou děti vítány a bude pro ně připravený speciální program.

Kdy? 24. až 26. května 2013
www.festivaljidla.cz

špilberk food festival

Ale ze všech festivalů nejdříve, už tento víkend, vás čeká jeden naprosto úžasný. Brněnský. Špilberk Food Festival.

V překrásných kulisách starého moravského hradu jsou rozestaveny stánky předních brněnských restaurací. Ty nabízejí úžasná degustační menu a k nim doladěná vína té nejvyšší kvality, pocházející výhradně z tuzemské produkce. Vy si tak můžete v klidu sednout a vychutnat si dobré jídlo, pití a to všechno s výhledem na moravskou metropoli.

Jako na každém gastrofestivalu vás čeká doprovodný program pro celou rodinu. Velkým lákadlem jsou cooking show předních českých kuchařů, těšit se můžete třeba na Zdeňka Pohlreicha nebo Romana Pauluse. Nebudou chybět ani školy vaření a zábava pro děti.

Kdy? 10.–12. května 2013
www.spilberkfoodfestival.cz

Chystáte se na některý z festivalů? Co vás nejvíce láká?

Reklama