5ec504ea2c174obrazek.pngFoukneš do pěny

Radka Třeštíková

Motto

Nebude to lehké, ale bude to jízdaSbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova i nevyřešené záležitosti a vydejte se spolu s hlavní hrdinkou na svoji vlastní cestu.

5ec50dc685e08obrazek.png5ec50dcec176fobrazek.pngMiroslav Krobot: Nečíst

Miroslav Krobot

BIZBOOKS

Literární koláž českého herce a režiséra Miroslava KrobotaÚtržky, úvahy, nonsensy, povídky. Myslí charismatického režiséra a herce putují fascinující postavy i vzpomínky: Český dobrodruh Eskymo Welzl si podává dveře s Jackem Kerouacem, Rolling Stones s maminčiným životopisem. Divokou krásu Jeseníků střídají parky Olomouce či divadlo v Chebu. Osobitý styl jednoho z nejvýraznějších mužů českého divadla a filmu vám odemkne dveře do světa fantazie, v němž je radost se ztratit.

amy.jpgNová životní kapitola Amy B.

Harms Kelly

Cosmopolis

Amy je upracovaná, nedoceněná svobodná matka. Když se objeví její bývalý manžel, pronásledovaný pocitem viny, a nabídne se, že se o děti na nějaký čas postará, Amy váhá, ale nakonec se nechá přesvědčit a vyrazí z pensylvánského venkova na knihovnickou konferenci do města, které nikdy nespí. Do New Yorku, kde potká muže, v jehož přítomnosti se jí srdce rozbuší jako splašené. Nevinné prázdniny se tak změní ve spletitou hru citů, a jak se léto chýlí ke konci, Amy musí učinit nelehké rozhodnutí. Dá sbohem svému starému životu a otevře novou, vzrušující kapitolu? Ztratí návratem domů svoje nově objevené já?

5ec50e9def1efobrazek.pngNež pravda vyjde najevo

Toshikazu Kawaguchi

Kniha Zlín

Vítejte znovu v kavárně umožňující cestování v čase! Pokračování románu Než vystydne káva.Japonská kavárna Funiculi funicula už umožnila cestovat v čase mnoha lidem. Tentokrát se pro návrat do minulosti rozhodnou čtyři muži, kteří by udělali cokoli, aby se ještě jednou setkali se svými blízkými. Teď, když pochopili, že život může vychladnout stejně rychle jako káva, musí svým milovaným naposled něco sdělit. Jen tak najdou sílu změnit svůj pohled na život a pokusí se v něm znovu najít štěstí.

5ecf8360d1f9dobrazek.pngOna a já aneb manželem snadno a rychle - Úsměvné příhody mladého páru na startu společné cesty životem

Miroslav Macek

XYZ

Druhý díl série Ona, oni a já od autora bestselleru Saturnin se vracíAčkoliv si náš oblíbený hrdina libuje v suchém anglickém humoru, tentokrát nevtipkuje – hodlá se oženit. Půvabná Sandra přijme jeho nabídku, a tak se rozjíždí bláznivý kolotoč příprav, který má završit svatba na hradě v Dolních Rakousech. A to je teprve začátek veselých příhod… Svatební cesta zaměřená na degustaci vín a vybraného jídla na sebe nenechá dlouho čekat. Co všechno dvojici (kromě hord rodinných příslušníků a neméně zábavných známých) potká?

vrazda.jpgVražda na blatech

Shepherdová Catherine

Cosmopolis

Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť.

levi.jpgKdyž ne nyní, kdy?

Primo Levi

LEDA

Když ne já pro sebe, kdo tady bude pro mne? A když ne takto, jak? A když ne nyní, kdy? ptá se píseň, kterou přijala za svou hymnu Gedaljova partyzánská skupina složená z ruských a polských Židů, mužů a žen odhodlaně bojujících proti nepříteli. Jsou to lidé, kterým válka vzala všechno – jejich rodiny, domovy, svobodu. Vydali se na dlouhou pouť z běloruských lesů a bažin směrem na západ. Jejich boj se ale leckdy nesetkává s pochopením a podporou místních obyvatel, ani jiných partyzánských oddílů. Musejí urazit víc než dva tisíce kilometrů a překonat nejhorší hrůzy závěrečné fáze války, chtějí-li dorazit do italského Milána… Primo Levimu se podařilo vytvořit jakýsi „jidiš western“, jenž dokáže pobavit dokonce i ve vichru tragických válečných událostí.

pes.jpgŽivot byl pes

Rytířová Helena

Cosmopolis

Voříšek jménem Život vypráví své roztomile nebojácné, vtipné i dojemné „psí“ paměti, a protože jeho psí nitro je podobné tomu lidskému, předává nám spoustu drobných poselství. Jeho prostřednictvím poznáte psí teritoria v parku na Letné - psí zeď nářků, psí bulvár, ale i psí štamgasty letenské hospůdky a bezdomovce, kterým říká pouliční chlapíci. Jeho svět se ale točí kolem paničky: „Jsem její kumpán, kamarád do nepohody, odraz její povahy, jsem její Život“.

Reklama