Čtenářka julinkapul trávila každé prázdniny u babičky. A podělila se s námi o jednu zajímavou historku.

Když jsem četla váš příspěvek, vzpomněla jsem si na své dětství. Jezdívali jsme na chalupu, která stála hned vedle hřbitova. Taky jsem tam chodili... Moc děkuju za příspěvek, milá julinkapul, a přeju pěkný den.


Dobrý den,

my jsme jezdívali na celé prázdniny k babičce. Bydlela na vesnici v chaloupce a my tam jezdívali se sestrou a dvěma sestřenicemi velice rádi. Jednu takovou prázdninovou historku si pamatuji dodnes, i když je to už spoustu let. My jsme se toulali vesnicí a vymýšleli různé skopičiny s kamarády, které jsme tam měli. Jednou se rozhodlo, že půjdeme prozkoumat zdejší hřbitov a tak jsme se vydali za dobrodružstvím. Zatím co jsme brouzdali po hřbitově vymýšleli jsme si historky jak asi kdo umřel atd... Jedna ze sestřenic natrhala z hrobu kytky, které na něm rostly. Po příchodu do chalupy je dala babičce, ať si je dá do vázy. Šli jsme se uložit do velké manželské postele, do které jsme se vlezli všechny čtyři a přemluvili babičku, ať nám ještě vypráví o svém dětství, rádi jsme ji poslouchali. Sestru probudilo klepání na okno. Všechny nás vzbudila, ať se tam jdeme podívat, kdo že to klepe. Ale ani nohy. Kdo by klepal takhle v noci, říkala babička, když jsme jí vpadli do pokojíku s hrůzou na očích. A babička spustila, odkud že máte ty květiny? Ze hřbitova, viď Janičko si říkala. Tak to si pro ně dotyčná osoba, které patří, přišla. Babička vzala květiny, otevřela okno a vyhodila je ven. Od té doby klepání nebylo a my jsme si vzali ponaučení, že už nikdy ze hřbitova brát nic nebudeme.

Hezký den

julinkapul

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Jak řešíte hlídání dětí o prázdninách?

  • Máte menší děti, které ještě potřebují dozor?
  • Máte dost dovolených?
  • Kam děti o prázdninách dáváte?
  • Máte hlídací babičky a dědy?
  • Jezdí vaše děti na tábor?
  • Máte nějakou dobrou prázdninovou historku?

Napište mi, budu se těšit. Pro jednu z vás mám připravený dárek: vitamíny Marťánky, knížku o Shrekovi a tvořivý sešit pro předškoláky. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem moc děkuju!

ce

Reklama