Je začátek roku a v časopisech se množí horoskopy, které málem stačí jen přečíst a hned víte, co vás v tomto roce čeká. Věděli jste ale, že kromě povahových vlastností, barev, kamenů, částí těla nebo stromů, patří ke znamením i květiny? Nemusíte hvězdám bezmezně věřit, ale třeba teď zjistíte, že jste k určitě květině vždycky nenápadně tíhli, aniž byste vlastně dosud věděli proč.

Každé znamení reprezentuje jinou energii a styl, stejně tak je to s květinami. A právě podle povahových vlastností lidí v určitých znameních je možné určit i květinu, která k nim nejlépe sedí a dokonale je vystihuje.

Beran - prudký, vášnivý a temperamentní beran je proslulý hlavně svými břitkými rozhodnutími a podnikavostí, právě k nim patří například popínavý a odolný zimolez.

Býk - k tvrdohlavému a mnohdy marnotratnému býkovi patří majestátní, krásná růže, která je ale na druhou stranu plná trnů.

Blíženci - upovídaní, lehkomyslní a zvídaví blíženci se nejlépe hodí k bledulím, prvním jarním kvetoucím kvítkům, které, ač jedovaté, jsou pověstné svojí jemností.

kvetiny

Rak - sluneční raci, kteří se narodili s příchodem léta, jsou přirovnávaní ke klasickým muškátům, které v létě zdobí balkony rodinných domů i bytů, nebo ke svlačcovité povijnici.

kvetiny

Lev - lvi milují slunečnice a jim vizáží podobné, jen několikrát menší afrikány - žluté, oranžové, zkrátka slunečné květiny, které jsou symbolem toho pravého léta.

kvetiny

Panna - k pečlivým perfekcionistkám pannám patří astry, oblíbené klasické ozdoby mnoha zahrad, kterých je snad nekonečně mnoho druhů.

Váhy - smysl pro fair play, ale i váhavost a taky rovnováha je tolik typická pro znamení Vah, ale kromě nich i pro plané růže, známé i jako šípky.

kvetiny

Štír - intuitivní, vášniví a mystičtí štíři určitě nepohrdnou slunečnici podobnou třapatkou neboli echinaceou, známou také svými lékařskými účinky.

Střelec - slabinou lukostřelců je oblíbená zahradní rostlina mnoha barev, vhodná také k řezu - voňavý karafiát.

Kozoroh - k věcnému a praktickému kozorohovi dobře sedí náročná kamélie neboli čajovník, ale i popínavý a nezdolný břečťan.

kvetiny
Obrázek Květiny podle horoskopů

Vodnář - k vynalézavému a zároveň i výmluvnému vodnáři se hodí netradiční kokořík mnohokvětý nebo v poslední době tolik oblíbené orchideje.

kvetiny

Ryby - emotivní snílky ve znamení Ryb logicky přitahují vodní rostliny, především lekníny nebo lotosy.

Ať už těmto typologiím a horoskopům věříte, nebo ne, nebojte se květinami obklopit! Přestože jste tu svoji oblíbenou nenašli právě u svého znamení, nevzdávejte se jí. A tu, která k vám patří, si můžete třeba jen tak ze zvědavosti koupit.

Martina Gajdošová

Související článek: Čemeřice - květina čarodějnic