Je celkem běžné, že při nedostatku místa věšíme květináče do prostoru. Ale kdo to kdy viděl, aby květiny visely „hlavou“ dolů? Je to jen designérský  fór, nebo užitečný způsob pěstování, který květinám vůbec neškodí?

skyplaner

Máte ráda květiny, ale byteček tak malinký, že už se vám do něj nevejde ani jeden květináč navíc? Chcete mít květiny i na místech, kde se nedají postavit květináče? Lehká pomoc, zavěsíte je do vzduchu. Vždyť takhle běžně pěstujeme květiny v květináčích i truhlících pod pergolou, nebo na balkoně či v kuchyni, kde nemáme místa nazbyt.

Ale napadlo vás někdy pověsit květiny obráceně? Kořeny vzhůru a listy dolů? Ne? Tak se podívejte na tuhle novinku nazvanou trefně Sky Planter. Květina je v květináči umístěna „hlavou dolů“ a o její výživu se stará nádržka umístěná ve „dně“ květináče, která ji průběžně zásobuje vodou.

sky

Na nápad porcelánových květináčů obrácených vzhůru nohama přišel novozélandský designér Patrick Moriss, který se snažil domyslet, jak vytvořit zelenou oázu i v bytě, kam se stěží vejde postel a psací stůl.

Svůj unikátní květináč pojmenoval Sky Planter. Květiny se pak mohou vznášet ve volném prostoru jako zelená svítidla. Velmi praktické je využití Sky Planteru pro pěstování bylinek v jinak stísněné kuchyni.

Pokud vaše pěstitelské srdce trpí a máte pocit, že je to „týrání“, pak vězte, že tento způsob pěstování květinám nijak nevadí a prospívají úplně stejně jako v běžném květináči.

sky

Ale pro jistotu si přečtěte seznam květin, které se tímto způsobem dají pěstovat, aniž by přišly k újmě

 
 Anthurium, palma Areca, bostonská kapradina, břečťan, fenykl, muškát, máta, orchidej, petržel, jahoda, Syngonium.

Čtěte také

Reklama