Máte ráda květiny, ale v jejich pěstování vás omezuje nedostatek místa? Možná uvítáte zajímavý nápad pěstování květin v závěsných kapsářích. Jsou nejen praktické, ale i velice dekorativní, takže můžou barevně oživit interiér.

Když se o něčem řekne, že je to kapesní, nebo do kapsy, představíme si, že je to malé, drobné, titěrné. To se ovšem netýká tohoto případu. Jde o zajímavý nápad, jak umístit květiny, bylinky nebo třeba květinové aranže na místa, kam se květináč postavit nedá.

kapsář v odpočinkovém koutě

Kapsáře na květiny jsou ideálním řešením, když nemáte dostatek místa na květináče. Jsou neuvěřitelně flexibilní a mohou výtvarně dotvořit interiér.

kuchyň

Kapsáře jsou k dostání v široké barevné škále, takže se stávají zajímavým barevným akcentem v interiéru. Kam kapsář zavěsit je už jen na vás.

V kuchyni

V kuchyni, kde v nich můžete pěstovat třeba bylinky a máte je okamžitě po ruce, ale třeba i v kanceláři, kde není dostatek místa, nebo na balkoně, místo truhlíků. Kapsářovou stěnou můžete třeba zabránit zvědavým pohledům sousedů.

kapsář v exteriéru

Podle velikosti daného místa si můžete pospojovat nekonečné množství kapsářů, různých barevných kombinací, nebo jednobarevné a využít prostory kapes nejen na květiny.

Koutek

Květiny můžete do kapsáře vkládat buď v květináčcích, nebo přímo. Součástí kapsáře je totiž nepropustná vložka, do které můžete květiny zasadit a vložit rovnou do kapsáře. Vložka se doporučuje i pro snadnější úpravu a ochranu proti škůdcům, plísním a různým chorobám, které se mohou na rostlinách a v substrátech vyskytovat. Kapsář má impregnační úpravu a zaručuje nevsakování vody při zálivce.

Zdroj a foto:www.kapsarenakvetiny.cz

Reklama