Když měla balkon, skoro se bála, že se odporoučí k zemi se vší tou nádherou, kterou si tam vypěstovala a nashromáždila. Teď vyměnila balkon za zahrádku a čeká ji spousta práce. Díky za první pěkná příspěvek na dnešní téma

Krásný den všem posílám z Mariánských lázní...Mám chvilku volna a pohody, kdy odpočíváme po masáži a koupelích, tak ji využívám...Balkon jsme v Teplicích měli přes dvě místnosti, byl veliký a tudíž využíván k mým slabůstkám. Plný kytek. Na balkoně osm truhlíků s převislými muškáty, které jsem vydatně hnojila. Také se mi odměnily bohatými květy. Byl situován na jihozápad, takže se jim opravdu dařilo. Kromě pelargonií jsem tam měla sezení pro ranní kávičku, a v dalších nádobách opět floru všeho druhu. Od květin po jehličnany.

To vše doplněné mojí další slabostí - kameny dovezenými z dovolených z hor i od moře. A nemyslete, že jen malými. Divím se, že náš balkon tu tíhu snesl a neodporoučel se dolů k zemi i s mými poklady. Byl dobře naddimenzován. Asi projektanti tušili, co tam může bydlet za bláznyny.

Moje chlouba se ovšem chvěla v základech, když jsme odjeli na dovolenou a děti měly na starost zálivku. Jako na potvoru byla i u nás vedra a kytičky byly žíznivé...děti zapomětlivé. Takže moje první při příjezdu domů bylo vzít do ruky konev a doplnit jim tekutiny. A hlavně jim domluvit, že už jsem zpátky, ať zvednou své povadlé květy a listy.

Pak jsme se odstěhovali zpět do Plzně. Tady na nás čekala zahrádka. No, zpočátku to byla džungle. Celá zarostlá šípkovými keři, černým bezem, prorostlá plevelem, který dosahoval výšky člověka. Vypadala spíše jako hororový kout.

I pro sousedy. Když jsme ji začali postupně předělávat k obrazu svému, viditelně si oddychli spolu s námi. Mákli jsme si na ní všichni. Zatím ještě není úplně hotová. Letos máme v plánu ji zvelebit o skalku, sezení a vysadit nové rostliny. A navézt nové kameny. Jsem na ně tak zatížená, že bych nejraději měla kus skály uprostřed. Loni jsem vysila slunečnice. Vyrostly z nich takoví mutanti, že je muž na podzim podřezával pilou .

zahrádka

Zahrádka mi dá mnohem více práce, ale také více radosti. Když si pak sednu a pozoruju rostliny, jak se jim daří, je to ten nejlepší relax.

ekleinovka

Tak to naprosto věřím a držím palce, ať se i zahrádka brzy zazelená a rozkvete

Jak jste na tom s balkonovým zahradničením vy, milé ženy-in? Pošlete nám fotku svého balkonu? Co na něm nejraději pěstujete? Užíváte si balkonu jako ralexace, nebo z něj máte spíš skladiště?

Napište nám na dnešní téma. I když venku prší, dopřejme si alespoň takhle iluzi jara.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama