Světoznámý italský návrhář Riccardo Tisci opět spolupracuje s Nike, tentokrát na sportovní kolekci oslavující blížící se letní olympiádu v Riu de Janeiro. Kolekce zahrnuje klasické černobílé Tisciho kousky a také barevnější kaleidoskopické motivy zkombinované s květinami. Kreativní ředitel haute couture značky Givenchy nám znovu dokázal, že spojení sportovního oblečení a módy přináší jedinečné výsledky.

„Tato kolekce od Riccarda vyžadovala úplně nový přístup,“ říká Jarrett Reynolds, hlavní ředitel designu NikeLab. „Je navržena na co největší sportovní výkonnost, což je pro něj neznámá oblast. Ale v tom je právě krása této spolupráce – my Riccardovi můžeme ukázat náš svět, svět sportovních výkonů, ale Riccardo náš design posunul někam, kam bychom se bez něj nikdy nedostali.“

NikeLab Kaleidoscope

Kolekce zahrnuje sportovní boty i oblečení, které byly vyvinuty pomocí nejmodernějších technologií Nike jako je Flyknit nebo Dri-FIT. Velký důraz je kladen na pohodlí, například tréninkové kalhoty NikeLab Kaleidoscope Dri-FIT 2-in-1 Short x RT spojují funkčnost kompresních legín se stylovými kraťasy bez omezení volnosti pohybu.

Na potisku se objeví skutečné květiny pocházející z Ria de Janeiro, ze státu Oregon, kde vznikl Nike, a z Tisciho domovského města, italského Taranta.

NikeLab Kaleidoscope

První edice NikeLab x RT: Training Redefined bude dostupná od července na nike.com/nikelab.

Reklama