kvety

Nečekejte, až vykvetou, ale pořiďte si květiny už teď. Třeba jako doplňkový dekor do bytu. Pokud máte květinové vzory spojené jen s romantikou a dívčími pokojíčky, nenechte se mýlit. Nemusí působit přeslazeně, když vyberete správné barvy.

Květinové vzory byly, jsou a stále budou in. A to nejen na oblečení, ale i při dekorování bytu. Vnáší do našeho interiéru kousek přírody a něhy, kterou občas potřebuje každý z nás. Zvláště ženy mají pro květiny slabost. Rády je dostávají, rády si je kupují a rády se jimi obklopují. Proč je tedy nepoužít jako vzor v bytě? Takové květiny nám nikdy nezvadnou a troufám si říct, že se ani neokoukají. Pokud se budeme držet několika zásad.

  • Méně je více. Toto jednoduché pravidlo by se dalo sekat do kamene, protože platí takřka vždy a všude. (Snad s výjimkou bankovního konta, ale to je jiná kapitola). Květinový vzor zkuste jen na jednom „kousku“ v místnosti. Bude se skvěle vyjímat třeba na tapetě jedné zdi, jako potah na pohovce či křesle, na závěsech, nebo polštářcích.
  • Vyberte si spíš syté tlumené barvy, které působí neurálně a nijak výrazně se neprosazují. Jedině tak nebudou působit přeslazeně a jen tak se vám neomrzí.
  • Používejte květinový vzor spíše v místnostech, kde netrávíte většinu dne. Ideální je do ložnic, předsíní, či odpočinkových koutů.
  • Volte kvalitní materiály s matovým efektem, které mají uklidňující účinek, a přitom luxusní vzhled.

Podívejte se na pár zajímavých ukázek do fotogalerie. Jak se vám líbí? 

Foto: Facebook Inspire-decor

Čtěte také:

Reklama