Pokud máte zahrádku jako já, tak kromě zeleniny, ovoce a koření je na ní i spousta míst, kde se daří nejrůznějším plevelům. Vytrháváme je pořád dokola a nikdy to nekončí. Drobounké kvítky jsou sice nádherné, ale na zahrádce jsou jen pro zlost. Do vázy se nehodí, rychle uvadají a většinou ani nemají vhodné stonky. Co s nimi?

Původně jsem chtěla jenom vylisované květy nalepit na papír a vytvořit tak záložky do knížek, ale když jsem našla sklíčka, která jsem kdysi koupila na "minivitráže" do volného místa v kuchyni, bylo rozhodnuto - udělám si květinové obrázky.

Zvolila jsem dvě varianty: do prostoru je určené plastové srdíčko, na které potřebujeme dvě stejná srdce. Už při nákupu doporučuji podívat se na polohu dírek, aby šel hotový výrobek bez problémů zavěsit. Na zeď budou klasické obrázky - tam stačí sklíčko s dírkou na zavěšení.

Jakmile máme nákup hotový, je zapotřebí určit velikost a polohu jednotlivých kvítků nebo rostlinek. Nejlépe to zvládneme přímo na skle. Pokud nevyhovují, nemusíme se bát upravit ji třeba i tak, že květy úplně odstříhneme a naaranžujeme podle potřeby.

Srdíčka už jenom přiložíme na sebe a spojíme. Pásku okolo vyhladíme tupou stranou nůžek, aby se zakryly nepravidelnosti a sklady, vzniklé ohýbáním.

Sklíčka obkreslíme na tvrdý papír. Osvědčil se mi slabounce béžový a lesklý. Vylisované květy k papíru přilepíme. Ideální je lepidlo na decoupage, protože po zaschnutí zprůhlední a netvoří na papíře nevzhledné mapy.

Na závěr přichytíme sklíčko k papíru lemem - páskou na vitráže a ozdoba - nebo originální dárek - je na světě..