Posluchačka Helena se rozhodla nominovat na nej českou písničku Dvořákovu árii Měsíčku na nebi hlubokém. Má na ni totiž skutečně kuriózní vzpomínku...

Volíme nej českou písničku. Čtenářka Helena nominoval árii z Rusalky...

Vržený květináč a píseň měsíčku na nebi hlubokéééééém

Myslím si, že pěkných českých písniček je vážně habaděj. Pro mě je ale jedna, která mi vždycky vyloudí úsměv na tváři a zahřeje u srdce. Když jsem byla ještě náctiletá slečna bydlela jsem nějaký čas s kamarádkou ze střední školy Míšou. Protože to byla kouzelná doba, kdy bylo přímo povinností chytat život za pačesy, plnily jsme tento plán často a rády. Nevím už, jak to přišlo, ale jednoho brzkého rána se Michala po vypadnutí ze dveří taxíku postavila doprostřed ulice a hrdelním hlasem podpořeným alkoholem začala do ranního ticha vyřvávat Dvořákovu árii z Rusalky - Měsíčku na nebi hlubokééééééém. Kdo by se v tomto stavu nepřidal? Tak jsme tam stáli dvě, a pěly a pěly. Jak správně tušíte, spoluobčanům z ulice se naše produkce vůbec nezdála, otvírali okna a nadávali. Jeden pán na nás dokonce hodil květináč... Naše první společné vystoupení dopadlo nevalně, ale ke smůle všech nebylo poslední. Tak nás to tehdy chytlo, že jsme sousedům zpívaly od té doby každý víkend, většinou kolem 4-5 hodiny ranní ještě pár měsíců. Pak nám to dost razantně zatrhli. Takže ta moje navždy bude o měsíčku na nebi hlubokéééééém.

Helena

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2012: Volba nej české písničky

  • Jaká je vaše jedna jediná nej česká písnička?

Nominujte písničku do naší dnešní volby! Posílejte mi odkazy na YOUtube a k nim krátký popis, proč jste vybrala právě tuto konkrétní skladbu. Pozor: Nominovat může jedna čtenářka jen jednu písničku! Nominace končí 4.4.2012 v 15.00 hodin. Následně nastartujeme hlasování o nej českou písničku, kterou budete moci vybrat v naší anketě, a to až do 5.4.2012, 9.00 hodin. Komu pošleme dárek, vyhlásíme tentokrát až den následující, protože ho získá ta čtenářka, jejíž písnička vyhraje. A o jaký dárek soutěžíme? Tentokrát jedna z vás získá: Syoss Stylingový pudr Volume lift pro objem a Syoss Stylingový sprej Heat-protect – ochrana vlasů před teplem.

Písničky s krátkým textem zasílejte na redakční e-mail...

syoss

Reklama