5c50ae0baf8ceimage.png Foto: Laladesign.cz

Plastové květináče či přezdobená keramika působí laciným dojmem. Květiny už samy o sobě jsou výrazným prvkem, proto se budou vyjímat v jednobarevných květináčích jednoduchých linií. Designově jsou navrženy tak, aby daly vyniknout rostlině a nezastínily její krásu. Atraktivně působí květináče na „noze“. Vyrábí se v různých výškách. Uplatnění najdou nejen na poličkách či parapetech, ale také podlaze, kdy květinu vynesou bez obav i metr vysoko.

image.pngDeesignové květináče Homein.cz, od 649 Kč

Moderními a nadčasovými kousky jsou květináče inspirované geometrií. Decentní keramika bývá zasazena do kovových konstrukcí v různých metalických provedeních. Nejlíbivější, zároveň nejoblíbenější variantou je bílo-zlatá či černo-měděná kombinace. Zajímavým akcentem jsou nástěnné či závěsné květináče. Ty dodají místnosti stylový a vskutku netradiční šmrnc. U závěsných květináčů si dobře promyslete, kam jej umístíte. Často se totiž stává, že v prostoru mohou překážet. Snažte se najít místo plné světla, které nebude chladné. Nepodceňujte ani výběr hřebíků, háčků a skobiček. Nejlépe uděláte, když vsadíte na ty s ozdobnou hlavou.

5c50aefbeb539image.png

5c518081d3bcaobrazek.png

Nástěnné květináče, Laladesign.cz, 1257 Kč

Nástěnné květináče jsou opravdovou designovou lahůdkou. Hojně se využívají při zdobení neútulných kancelářských prostor. Využití ale nejdou i v domovech. Zeď zdobená nástěnnými květináči vypadá úchvatně. „Kapsu“ můžete použít nejen na květiny, ale i na drobnosti. Jistě jej oceníte v chodbě na klíče či v kuchyni na potřebné pomůcky, které potřebujete mít neustále po ruce.

5c50b05d86df3image.png
Unikátní levitující květináč LYFE na podstavci z dubového dřeva, Designovynabytek.cz, 6331 Kč

Levitující květináče jsou pomyslnou třešničkou na dortu v oblasti bytových doplňků. Květináč poháněný elektromagnetickým polem je navržen v oblíbeném severském stylu, který se vyznačuje minimalismem. Podstavec z dubového dřeva, stejně jako květináč, v sobě ukrývá magnety, díky nimž se drží květináč v prostoru. Pokud se obáváte o kvalitu květin, pak nemusíte. Magnetismus údajně urychluje růst některých rostlin. Levitující květináč je mimo jiné i skvělou antistresovou záležitostí. Jeho otáčení vnese do vaší duše klid a vypne neustálý tok myšlenek.

5c5169708e58aobrazek.pngStěna s magnetickými květináči, Finezzadesign.cz, cena k doptání

5c517e89525a4obrazek.png
Hodiny z magnetických květináčů, Gardners-eshop.cz, 2690 Kč

Když už jsme zmínili magnetismus, zaměříme se na další květináče v této sekci. Jedná se o magnetické květináče. Díky desce, která se vyrábí v několika velikostech, si můžete vytvořit originální květinovou zeď. Využití magnetických květináčů je široké. Záleží pouze na vaší fantazii. Květináče můžete skládat dle vlastní libosti. Až vás rozložení květin přestane bavit, jednoduše jej sundáte a přemístíte jinam. Dají se využít jako úschovna pro různé předměty v kanceláři, na pastelky v dětském pokoji, nebo v kuchyni na vařečky.

Nenechte si ujít:

Reklama