Jestlipak jste nezapomněly na Den matek a daly svým maminkám kytičku? Nezapomněly? Tak to vás chválím!
A jakou? Uřízly jste ji na své zahrádce a vlastnoručně uvázaly, nebo jste zašly do květinářství a nechaly vazbu na odbornících? Poslední dobou se objevují opravdu zajímavé floristické nápady a nezaškodí malá inspirace.
Existuje přece spousta dalších příležitostí, ke kterým se neobvyklé květinové aranžmá hodí. Pojďme nahlédnout k těm nejpovolanějším. Do Holandské květinové kanceláře. Co všechno se dá pomocí květin a doplňků vytvořit?

Hranice lidských možností se neustále posouvají. Co bylo ještě nedávno nemožné, je dnes naprosto normální. Lidé mají potřebu lámat rekordy, protože co není extrémní nebo nějakým způsobem ohromující, jako by snad ani nebylo. Podstatná je výjimečnost. Umět okolí zaujmout, být originální a kreativní.
Takový trend plný fantazie se odráží i ve floristice. 

 

Některá aranžmá mohou být na první pohled až šokující, ale o to právě jde – schopnost zaujmout je na prvním místě. Netradiční vazby se proto zdaleka neomezují jen na květiny, ale využívají širokou škálu nejrůznějších doplňků. Kombinace jsou leckdy nesmyslné a někdy vyvolávají i úžas až pobouření.

 

Překvapivé kombinace výrazných květin a netradičních doplňků nás přenáší z reality všedního dne
do světa plného iluzí a fantazií. Řekněte sami, napadlo by vás postavit kytici do zátiší z paroží a vycpaných ptáků? Asi to není věc, která se zalíbí všem. Blíže k ní budou mít kreativci a nespoutané osobnosti, které rády experimentují. A ti ostatní se nemusí bát, klasických kytic bude vždycky dost! 

Moderní květinové kreace se výborně hodí třeba na letní zahradní párty, kde se během vlahých večerů v momentě stanou obdivovanou kuriozitou. A kam pro tyhle exkluzivní skvosty zajít? Zapátrejte v okolních květinářstvích, zkušení floristé sledují trendy a měli by být v obraze. Náročnější výtvory se rozhodně vyplatí nechat na nich. Ty jednodušší si můžete vyzkoušet sami. Stačí vybavit se nezbytným květinovým sortimentem, zapátrat po neobvyklých doplňcích a začít experimentovat.K vytvoření iluze něčeho nadpozemského se kytice a aranžmá doplňují překvapivými přírodními materiály, jako jsou kožešiny, peří a motýlí křídla a zdobí se volně splývavými, vlajícími hedvábnými tkaninami, které připomínají pestré mořské sasanky. Výsledné kreace se obklopují sbírkami nejroztodivnějších předmětů – staré střevíce, prázdná ulita, zvířecí rohy, vycpaná zvířata a jiné přírodniny tvoří nevšední kabinet kuriozit.

 

Téma pracuje s jasnými kontrastními barvami v kombinaci s tmavými neutrálními odstíny a černou. Tvary jsou čistě přírodní - zvlněné a rozevláté, vždy výrazné a poutavé.
Trend doplňují nápadné vázy a mísy z přírodních materiálů, připomínající svět flóry a fauny.

Jak se vám líbí moderní květinové kreace?
Máte chuť doma zaexperimentovat?
Nebo zůstanete věrná klasice?

Za použití materiálů Holanské květinové kanceláře