… píše mimo jiné ve svém příspěvku naše čtenářka Květa. A jak je na tom s nákupem či vlastním pěstováním to se dozvíte, když si tento příspěvek přečtete celý.

Jelikož bydlím na vesnici a mám zahrádku, tak musím říci, že dříve jsem pěstovala skoro všechnu zeleninu. Jenže dnes jsou náklady na sadbu a semínka tak velká, že to vyjde levněji si to koupit čerstvé v obchodě. Čemu jsem zůstala věrná, jsou rajčátka, papriky, okurky, salát, ředkvičky, fazolky, hrášek, nějaké ty bylinky, které nesmějí žádné kuchařce chybět.  S ostatní zeleninou jsem přestala, protože mrkev byla stále prolezlá dráteníkem, petržel tak malá, že po oškrábání z ní nic nezbylo. Česnek je náročný a zbytek je člověk dříčem. Dnes mám skoro celou zahrádku předělanou na trvalky, keříky, krásné velké jezírko a chodím se tam kochat a odpočinout si. Asi už to není jako dříve nikde, když se tak koukám po jiných zahrádkách.

Musím říci, že ne všechny potraviny jsou v kvalitě, že by nám vydržely do druhého dne. Mezi úplně nejhorší patří bezesporu salámy a uzeniny. Mají je zavakuované v igelitových sáčcích. To je od nich sice hezké, ale už jak to koupíme, plave to v hromadě nějaké páchnoucí tekutině a druhý den je to tak oslizlé, že člověka přejde chuť a radši to vyhodí. Anebo už to má dokonce zelené mapy plísně. Ono zkoušet se žaludkem není žádná legrace.  Kolikrát jsem si všimla, že to škaredé dávají do spodní části, kterou potom honem prodají zákazníkovi, aby se toho co nejrychleji zbavily. Nebo už to zkažené doneseme domů. Takže není nad klasickou masnu, kde nám to s čerstvého cípku nakrájí a víme, že to je čerstvé.

Vaše čtenářka Květa

Pozn. red: Text nebyl redakčně upraven

______________

To máte pravdu. Já se také vrátila ke klasické masně. Bohužel, někdy jsou tam ale u toho masa (zejména hovězího) tak astronomické částky, že mě na něj přejde i chuť :(
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 25. ledna 2012
Potraviny – kvantita versus kvalita

  • Jaký je váš názor na kvalitu potravin v našich obchodních řetězcích?
  • A co potraviny u vietnamských prodavačů?
  • Máte špatné zkušenosti s trvanlivostí a kvalitou?
  • Kupujete do zásoby?
  • Pěstujete si nějaké vlastní suroviny?
  • Cítíte ten znatelný chuťový rozdíl?
  • Co říkáte na biopotraviny?
  • Co říkáte na neustále zdražování potravin, je úměrné kvalitě?
  • Vaříte i „podle peněženky“?

Vše o potravinách, vaše příběhy, názory a komentáře pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží dárek: Dvě knihy kuchařek. Nahlédla jsem do nich, nejsou špatné :)

knihy

Reklama