shutterstock-1485400829.jpg

Japonsko je domovem doslova stovek květinových festivalů. Japonci totiž květiny zbožňují. Jedním z festivalů, které slaví, je i Red Spider Lily Festival nebo také Manjushage Festival. Na pouhé dva týdny v roce rozkvete v parku v japonské Hidace na březích řeky Komy pláň s 500 tisíci pavoučími liliemi. Když se návštěvníci toulají po pláni mezi nádhernými rudými květy, je to jako kdyby chodili po kouzelném červeném koberci.

shutterstock-1187974558.jpg

Tato zvláštní květina, která kvete vždy od poloviny září do začátku října, byla pojmenována na počest starořímské herečky Lycoris, jež byla milenkou Marca Antonia. Rostlina je s oblibou pěstována v jihovýchodních oblastech USA, kde jí říkají Hurrican liliy. Kvete totiž v sezóně hurikánů.

shutterstock-1289254477.jpg

Spider lily, tedy pavoučí lilie, se jí zase říká kvůli dlouhým tyčinkám vyčnívajícím z květů. Dalším z jejích názvů je dokonce Resurrection lily (lilie zmrtvýchvstání). V Číně i Japonsku jí také říkají „květ smrti“, protože často roste kolem hřbitovů a rýžových polí. V zemi vycházejícího slunce je známá také jako Higanbana. Slovo higan označuje japonský buddhistický svátek, jež se slaví v době rovnodennosti, a slovo bana znamená květina. Název tedy můžeme přeložit jako „květ rovnodennosti“.

shutterstock-720871192.jpgshutterstock-270178793.jpg

Foto: Shutterstock

Reklama