Čas dlouhých zimních večerů pomalu končí a my se začínáme těšit na jaro a teplé počasí. Velice rádi vyměníme obývák za zahradu a teplý čaj za vychlazený drink. Těšíme se na zahradní party, grilování nebo jen klidné posezení venku s našimi blízkými. Právě teď, na počátku jara, je nejlepší čas pořídit si náš balkon či zahradní posezení ten správný nábytek. Na co si dát při jeho výběru pozor?

Přizpůsobte nábytek počasí

U venkovního nábytku je nutno počítat s tím, že bude vystaven vlivům počasí. Slunce, déšť, prudké změny teplot ani příliš suchý nebo naopak vlhký vzduch běžnému nábytku nesvědčí, proto není rozumné vyřešit venkovní posezení tím, že si na zahradu vynesete nábytek z obýváku či kuchyně.  Je vhodné pořídit si nábytek určený na venkovní posezení, který je navržen tak, aby jej nepřízeň počasí nijak výrazně nepoškodila. Jeho nespornými výhodami jsou stabilní konstrukce, speciální materiály s povrchovou úpravou a především omyvatelný povrch.

Zvolte vhodný materiál

Nemějte však obavy, že pokud budete hledat omyvatelný nábytek, znamená to spokojit se s nevzhlednými plastovými židlemi. V současné nabídce venkovního nábytku je mnoho různých materiálů, které tyto parametry splňují. A pokud přeci jen budete chtít zůstat věrni osvědčenému plastu, můžete si zvolit například zahradní set Cusbox z řady Corona. Tato sestava má populární ratanový vzhled, avšak ve skutečnosti je vyrobena z plastu. Díky tomu je velice nenáročná na údržbu, voděodolná a lehce omyvatelná.  Set je sestaven ze dvou křesel, pohovky a stolku, takže poskytne pohodlí celé rodině.

g

Název: Corona - Set Cusbox

Materiál: plast

Prodejce: www.jena-nabytek.cz 

Zkombinujte krásu a pohodlí

Stejně odolné materiály si pak můžete zvolit i v případě, že se venku nechystáte pouze sedět u kávy, ale také stolovat. Na trhu naleznete mnoho jídelních sestav určených pro venkovní použití. Romantické večeře pod hvězdnou oblohou se pak snadno stanou běžnou součástí vašeho života. Praktičnost a pohodlí ideálně kombinuje sestava Nova, která je vyrobena z leštěného hliníku. Sestava složená ze stolu a čtyř křesel zaručí pohodlné stolování nejen pro zamilované páry, ale i pro větší rodinu. Vrchní deska stolu je tvořena latěmi z oblíbeného materiálu polywood, který je typický svou trvanlivostí a odolností vůči slunci, dešti, plísním i chemikáliím. Křesla navíc umožňují komfortní polohování, což poskytne dostatečné pohodlí nejen během jídla, ale i při následném odpočinku.

http://www.okay.cz/galerie/498167/nova-sestava-4-1-lesteny-hlinik-original.jpg

Název: Nova - Sestava 4+1

Materiál: hliník / zahradní textilie / polywood

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

Myslete i na druhé

Pokud jste milovníky velkých zahradních party či rodinných oslav a obáváte se, že klasický jídelní set by vašim potřebám nestačil, můžete se poohlédnout po větších sestavách. Ty se obvykle skládají z podlouhlého stolu a dřevěných lavic. Zapomeňte však na nepohodlné lavice bez opěradel, které známe z českých pivních zahrádek. Svým hostům můžete nabídnout mnohem větší pohodlí.

Chcete-li svým přátelům poskytnout ještě větší komfort, sáhněte po setu Relax Corfu. Pokud sedací soupravu doplníte křesílky ze stejné řady, můžete pozvat na návštěvu klidně více než deset lidí. A v případě, že budete doma zrovna sami, nabídne vám tato sestava dostatek místa i pro venkovní spaní v horkých letních měsících.

http://www.okay.cz/galerie/514269/corfu-relax-set-cerna-original.jpg

Název: Corfu - Relax set

Materiál: plast

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

Relaxujte komfortně i stylově

Na své si v nabídce zahradního nábytku přijdou i ti, kteří mají na zahradě bazén nebo jen hledají lehátka či křesílka pro trávení volných chvil opalováním. Všechny, kteří hledají nejenom maximum pohodlí, ale také zajímavý design, zajisté nadchne lehátko z řady Rimini. To je vyrobeno z umělého ratanu, díky čemuž je vhodné pro celoroční venkovní využití, zůstává stálobarevné a je odolné vůči UV záření, vodě, sněhu, mrazu i vysokým letním teplotám. 

http://www.okay.cz/galerie/488785/rimini-lehatko-seda-original.jpg

Název: Rimini - Lehátko

Materiál: PE ratan

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

Uvažujte prakticky

V našich zeměpisných podmínkách bohužel nemůžeme na zahradním posezení trávit celý rok, a je proto nutné nábytek na zimu někam uskladnit. U venkovního nábytku je proto kladen velký důraz na možnosti jeho složení či stohování. Plastové židle tak jednoduše můžete naskládat na sebe tak, aby zabraly minimum prostoru, a dřevěný nábytek lze pak obvykle složit a uskladnit například do skříně či sklepa.  Tuto vlastnost, kterou oceníte především při nedostatku úložných prostor především v bytových domech a panelácích, má například balkónový dřevěný set Acacia tvořený kulatým stolem a dvěma židlemi. Celý set snadno složíte a rozložíte během pouhé minuty.

http://www.okay.cz/galerie/470957/balkonovy-dreveny-set-acacia-prirodni-original.jpg

Název: Balkonový dřevěný set Acacia

Materiál: dřevo

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

Vsaďte na design i pohodlí

Právě pro ty, kteří bydlí v bytě, a tudíž nemají možnost postavení většího posezení na zahradě, jsou určeny malé balkonové sety. I ty jsou k dostání v mnoha různých provedeních, a tak si z nabídky snadno vyberou milovníci minimalismu i křehké duše toužící po balkónové romantice. Ideální sestavou pro menší prostory je set z řady Rio Patio, který v sobě spojuje moderní design a komfort. Set skládající ze dvou nízkých křesel a rohového stolku je opět vyroben z plastu, avšak díky vzhledu imitující ratan bude dokonale ladit s jakýmkoliv venkovním prostředím.   

http://www.okay.cz/galerie/514325/rio-patio-set-2-1-cerna-original.jpg

Název: Rio Patio - Set 2+1

Materiál: plast

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

Nabídka zahradního nábytku je opravdu široká a zajisté si z ní vyberou majitelé rozlehlých zahrad i ti, kteří touží po pohodlném odpočinku na balkóně či terase. Pak už stačí jen rozžhavit gril, vychladit víno a jarní pohoda může začít.

Reklama