Bohužel často svůj zrak považujeme za samozřejmost. Oči vystavujeme nepříznivým vlivům klimatizace a ústředního topení, trávíme hodně času u televize nebo počítače, dlouhou dobu se díváme na televizi a málo spíme. Podráždění očí pociťujeme ihned, příliš si ale neuvědomujeme, že náš životní styl může způsobovat i problémy uvnitř očí, které nemusí být vždy patrné.

Stejně jako kterákoli jiná část těla, i oči potřebují kvalitní výživu. Zdravé stravování vám také pomůže udržet si přiměřenou hmotnost a optimální krevní tlak, což je dobré i pro zdraví očí. Ne vždy ale naše strava obsahuje dostatek živin, které naše oči potřebují.

Některé živiny jsou pro zdraví oka mimořádně prospěšné. Jelikož tělo žádné z nich samo neprodukuje, musíme je získávat z potravy nebo díky vhodnému doplňku stravy, který tyto živiny obsahuje.

Důležité živiny pro zdravé oči

Antioxidační vitaminy a zinek

Vitaminy C, E a zinek jsou látky, které mají antioxidační účinek. To znamená, že na sebe vážou látky nazývané volné radikály, které jsou produkovány v těle při běžném metabolismu. Volné radikály zdravému oku neprospívají, mohou mít vliv na jeho poškození, jejich tvorba se zvyšuje s přibývajícím věkem a také pokud kouříte.

Lutein a zeaxanthin

Lutein a zeaxanthin jsou žluté pigmenty, které se nacházejí uprostřed sítnice (jsou známy také jako žlutá skvrna neboli makula). Tyto dvě látky mají velký význam pro správnou funkci zraku.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou životně důležitou složkou sítnice a jsou nutné pro zachování normálního vidění.

Účinek všech těchto živin byl prokázán ve vědeckých studiích.

Jaké doplňky stravy, které jsou vhodné pro výživu očí a jejich zdraví, vám chceme doporučit?

OCUVITE LUTEIN PREMIUM
Obsahuje optimální zdroj luteinu, zeaxanthinu, vitaminů a zinku, který přispívá k normálnímu stavu zraku. Nyní v unikátní formě luteinu s pozvolným uvolňováním živin.

Složení přípravku a jeho dávkování je založené na vědeckých poznatcích. Více se o doplňku stravy dozvíte na www.ocuvite.cz

OCUVITE LUTEIN FORTE
Vyvážená kombinace výživných látek důležitých pro výživu očí, která je léty prověřená. Doplněk stravy Ocuvite je proto doporučován po celém světě. Karotenoidy lutein a zeaxanthin se ve vysoké míře nacházejí v centrální oblasti sítnice, která je zodpovědná za ostré vidění. Vitaminy C a E tvoří nepostradatelnou součást antioxidačního systému a spolu se stopovými prvky zinku a selenu přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Zinek pomáhá také k udržení dobrého zraku. Více se o doplňku stravy dozvíte na www.ocuvite.cz

Nenechte si ujít náš tip! DÁRKOVÉ BALENÍ OCUVITE PRO OSTRÝ ZRAK
Potěšení ze života nám umožňují vnímat všechny naše smysly, ale zrak je z nich nejdůležitější. Dopřejte vašim blízkým prémiovou péči s luteinem, vitaminy a zinkem, který přispívá k udržení normálního stavu zraku. K dostání ve všech dobrých lékárnách. Více na www.ocuvite.cz

Reklama