Svět, který je zcela zahlcen nejen licenčními výrobky z Číny, Pákistánu a jiných vzdálených zemí, je nucen více se zamýšlet nad otázkou, co vlastně kupuje. V reakci na tento neblahý vývoj se rok od roku zvyšuje počet zákazníků vyžadujících zásadně svou „starou dobrou, českou kvalitu“.

Jak poznat kvalitní české povlečení

Pokud si toužíte pořídit kvalitní povlečení české výroby, je žádoucí si o samotném povlečení zjistit co nejvíce dostupných informací.

  1. Zdravotní certifikát. Každý výrobek by měl splňovat určitá zdravotní kritéria. Na trhu je dnes několik organizací zaštiťující svými certifikáty výrobce poté i prodejce svého povlečení. Každý takový výrobce musí splnit řadu testů, vedoucí k získání tohoto zdravotního certifikátu.
  2. Materiál povlečení. Zkoumejte druh použitého materiálu. V potaz berte uvedenou gramáž tkaniny. Jedná-li se o vlákno přírodní, nebo umělé. A v neposlední řadě se informujte na výrobce, případně dovozce daného povlečení.
  3. Výrobce povlečení. Zajímejte se o původ poptávaného produktu. U českého výrobce se nabízí možnost objednat povlečení originální s vyšší kvalitou. Pokud se jedná o zboží licenční, šité sériově, musíte se spolehnout na údaje uváděné licenčním výrobcem.
  4. Licenční zboží. U nakupovaného produktu si také zjistěte, zda se nejedná o povlečení licenční. Pokud je v názvu uvedeno licenční produkt (většinou dětská povlečení s pohádkovými postavami), nikdy nepůjde o český výrobek. To ovšem neznamená, že zvolené povlečení není kvalitní.

5c3c6b0600dc9obrazek.png
České povlečení se vrací do českých ložnic. Bývá totiž zpravidla mnohem kvalitnější než dovozový ložní sortiment.

Licenční nutně neznamená kvalitní a naopak

Přestože pojem licenční vyvolává pocit kvality, v zásadě to tak vůbec nemusí být. Často touto představou klame zákazník sám sebe. Označení licenční nezaručuju maximální kvalitu ve 100 % případů.

Licenci samotnou chápejte jako určité svolení majitele s právem na reprodukci daného obrázku, k jeho použití v obchodním světě. Po zakoupení práva (licence) může výrobce tento motiv použít k následnému zpracování například k tisku licenčního povlečení.

Licence se nejčastěji udělují do zemí třetího světa, jako jakási podpora tamní ekonomické situace, ke zmírnění nežádoucí ekonomické migrace, případně ke zlepšení špatných životních podmínek tamních obyvatel.
5c3c6ae7830e9obrazek.png
Licenční povlečení neznamená 100% kvalitní, i u něj si hlídejte všechny potřebné náležitosti kvalitního povlečení.

Jak poznat kvalitního českého výrobce

Na co se tedy soustředit, když je pro vás důležité získat povlečení 100 % českého a kvalitního výrobce?

Vlastníci firmy. Zhruba první informaci, kterou si zjistíte bude, zda se ve skutečnosti jedná o českou firmu, zjistit můžete sídlo, majitele nebo zakladatele firmy.

Doba působnosti na trhu. I tento fakt se promítne v kvalitě šitého povlečení. Každá firma s letitou tradicí dokáže po dobu své působnosti nasbírat mnoho neocenitelných zkušeností a ty následně využít ve svém oboru.

Reference ostatních zákazníků. Taktéž názory a reference ostatních zákazníků jsou určitým vodítkem a případně i varovným signálem kvality poskytovaných služeb/zboží daného prodejce.

Procento vlastních produktů. V neposlední řadě se zajímejte o poměr vlastních výrobků oproti výrobkům překupovaným. Pokud se jedná o prodejce pouze licenčního zboží, českou kvalitu u něj jistě nenaleznete.

Certifikáty kvality. Certifikáty zdravotní nezávadnosti musí být v dnešní dob samozřejmostí, bohužel tomu tak standardně nabývá a tento určitý punc kvality bývá spíše výjimkou.
 

Reklama