61a4d878170a9blobid0.jpg

O České republice se v minulosti mluvilo jako o popelnici Evropy. Podle jarního průzkumu agentury STEM/MARK pro Státní zemědělský intervenční fond ale Čechům stále více záleží na kvalitě potravin, které konzumují. Zajímají se nejen o složení výrobků, ale i o jejich původ. Při vývěru se podle průzkumu lidé nejčastěji řídí logem Klasa, ale cizí jim nejsou ani další loga, jako je například Regionální potravina.

vy.jpg

Akademie kvality se snaží povědomí o kvalitních produktech ještě zvýšit, a tak vás možná namotivuje soutěž Stříhejte kolem dokola. Vyhrát můžete pomocníky do domácnosti, jako jsou roboty nebo varné konvice v hodnotě až 10 tisíc korun. Soutěží se i o poukázky na nákup a další drobné výhry. Hlavním lákadlem jsou ovšem osobní automobily ŠKODA KAROQ, které si budou moci tři šťastlivci zapůjčit na celý rok.

Co musíte udělat, abyste mohli vyhrát?

1. Zaměřte se na výrobky, které mají na obalu nějakou ze soutěžních značek kvality.
2. Tyto značky následně vystřihněte a nalepte na herní kartu (získáte ji na akademiekvality.cz nebo ve vybraných prodejnách obchodních řetězců).
3. Až bude karta zaplněna 40 logy, na obálku napište „SOUTĚŽ“ a odešlete ji poštou na adresu organizátora.

Soutěž trvá do 2. ledna 2022 a losují se týdení a měsíční výhry. 

Značky kvality vám napomohou s výběrem kvalitních surovin 

6166dcd7b1ad5image.png

Na webu Akademie kvality, který je průvodcem světem kvalitních potravin, najdete nejen informace o soutěžích, ale i tipy, jak jednotlivé produkty vybírat. Nechybí Dětská sekce s nápady na dobroty pro děti, ani rubrika Pospolu u stolu s pracovními listy a návody pro děti, které se tak nenásilnou formou seznámí se světem potravin.

Na webu jsou k dispozici i nejrůznější recepty. Jedním z nich je recept na vynikající Mikulášské hubinky s ořechy a sušenými švestkami. Co takhle si ho připravit třeba k nedělní poobědové kávičce?

Mikulášské hubinky s ořechy a sušenými švestkami

Pusinky nebo hubinky? Případně říkáte malým nadýchaným hrudkám z bílků a cukru ještě úplně jinak? Ve finále je to úplně jedno, na pojmenování nezáleží, rozhodující je chuť. A tu mají naše hubinky naprosto famózní, protože jsme do nich přisypali nadrobno pokrájené „lískáče“ i „vlašáky“ a také sušené švestičky.

hub.jpg

Jestliže nemáte suroviny ze svých vlastních zdrojů nebo od farmáře z okolí, mohou vám s jejich výběrem pomoci také loga kvality potravin (např. BIO, Klasa a Regionální potravina), která mají výrobky té nejvyšší kvality. Naše bílková cukrátka si zamilujete. První várka zmizí ještě dřív, než stačí vychladnout.

Počet porcí: 32
Doba přípravy: 2 h
Náročnost: *

Ingredience:

  • 4 bílky
  • 300 g moučkového cukru
  • 75 g lískových a vlašských ořechů
  • 50 g sušených švestek

Postup:

  1. Bílky vyšleháme do tuha a poté za stálého šlehání přidáváme po malých dávkách cukr.
  2. Ořechy a švestky nakrájíme nadrobno a pomalu přidáváme do hotové směsi.
  3. Hotovou hmotu klademe lžící na pečicí papír. Můžeme použít cukrářský pytlík.
  4. Sušíme v troubě na 90 °C cca 1,5 hodiny.

Tip: Jak poznat v obchodě kvalitní a nezkažené ořechy? Měly by příjemně vonět a nesmí na nich být viditelný náznak plísně, která vzniká při zabalení nedostatečně usušeného produktu.
 
61a4d8fde49a2obrazek.png

Dobrou chuť a hodně štěstí v soutěži!

Reklama