63f8a063885eablobid0.png
Foto: Shutterstock

Muzeum marcipánu a čokolády v Táboře

Muzeum čokolády v Táboře mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek a figurek. Má také čokolaterii s ochutnávkami a obchod s výrobky z muzea. Malí návštěvníci jistě ocení pohádkový sklep, čertovské peklo a perníkovou chaloupku. Fanoušky hokeje určitě ohromí čokoládová socha Jaromíra Jágra. Jako bonus si můžete vyrobit vlastní suvenýr z čokolády nebo marcipánu. V létě se v muzeu konají večerní komentované prohlídky s ochutnávkou.

Muzeum čokolády Confiserie Heindl ve Vídni

V tomto vídeňském muzeu čokolády se dozvíte vše, co potřebujete vědět o čokoládě. Čeká vás exkluzivní pohled na výrobu specialit Heindl a Pischinger a samozřejmě i lahodné vzorky. Ponoříte se do svůdného světa čokolády a vychutnáte si sladkou stránku života všemi smysly! Pokud vaše dítě rádo mlsá, může oslavit své narozeniny přímo v muzeu. A pro ty, kteří rádi tvoří, jsou tu připraveny pralinkové workshopy. Provozovatelé čokoládovny dbají na ochranu životního prostředí, proto čokoládové laskominy vyrábí i balí ekologicky.

63f89af9dae6cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Muzeum čokolády Lindt v Kolíně nad Rýnem

Muzeum v Kolíně nad Rýnem klade velký důraz na historii čokolády. Vyrábí si vlastní čokoládu a čokoládová fontána, neustále doplňovaná čerstvou čokoládou Lindt, není jediným lákadlem. Návštěvníky jistě potěší i čokoládová dílna, díky které zjistí, jak se vyrábí čokoládové figurky. Kromě toho si mohou vyrobit vlastní tabulku čokolády složenou ze tří druhů čokolády a 40 různých ingrediencí. Každý milovník čokolády díky výstavě Hnědé zlato - Sladké svádění pochopí, že čokoláda vždycky byla a je afrodiziakem, platidlem, lékem, výživou i pochoutkou.



Muzeum čokolády Malagos na Filipínách

Toto muzeum bylo otevřeno v roce 2017 a na návštěvníky tu čekají zajímavé přednášky a interaktivní expozice o kakau a výrobě čokolády. Děti si mohou hrát s Beaniem, maskotem čokolády Malagos. Nechybí ani čokoládový bar, kde můžete ochutnat různé pokrmy a nápoje z čokolády. A v čokoládové laboratoři si můžete vyrobit vlastní čokoládu.

Choco-Story: muzeum čokolády v Bruggách

Také v belgických Bruggách se můžete soustředit jen a jen na čokoládu a její původ a výrobu. I toto muzeum nabízí workshopy pro děti, dospělé i celou rodinu. Zkušení zaměstnanci vás naučí vyrábět čokoládové figurky a pralinky. Zkrátka a dobře, jde tu hlavně o výuku a propagaci kvalitní belgické čokolády, která je vychvalovaná po celém světě.

63f89dbb53a2cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Cadbury World v Birminghamu

Pokud chcete nejen mlsat, ale také se skvěle bavit, navštivte zábavní park Cadbury World. Určitě nebudete vědět, kam dřív vkročit. Je tu k dispozici 4D kino, interaktivní expozice, dětské hřiště, muzeum historie čokolády, ukázka mexické džungle a speciální vozítko, které vám zajistí spanilou jízdu čokoládovou říší plnou známých postaviček. Nechybí ani replika ulice, kde byl v roce 1824 otevřen první obchod značky Cadbury. V tomto muzeu se vaše děti vážně nudit nebudou. Je jedním z nejzábavnějších v Evropě.



Muzeum čokolády a kávy v Orlandu


Máte-li cestu až do Ameriky a milujete-li kromě čokolády i kávu, pak zavítejte do muzea čokolády a kávy v Orlandu na Floridě. Prohlídka začne krátkou prezentací a poté vstoupíte do tropického deštného pralesa, kde se dozvíte něco víc o kakau. Také uvidíte 25 čokoládových soch, které znázorňují nejznámější světové památky. Zaměstnanci muzea vás mimo jiné zavedou do degustační místnosti, kde ochutnáte některé z nejlepších čokolád z celého světa. Na závěr si rozhodně nenechte ujít kavárnu v evropském stylu.


Zdroj informací: www.cokomuzeum.cz, schokomuseum.at, malagoschocolate.comwww.schokoladenmuseum.de, choco-story-brugge.be/en/groups, www.cadburyworld.co.uk, wocorlando.com/visit-the-museum