Pod privátní značkou K-Purland: Naše maso z Modletic tak najdete široký sortiment: různé druhy a úpravy čerstvého hovězího a vepřového masa, mletá masa a polotovary, uzená masa, grilovací klobásy nebo sekanou.

Masozávod zaměstnává více než 400 zkušených pracovníků – od bourárny až po výrobu mletých mas spojují modletičtí řezníci tradiční řemeslo s nejmodernějšími technologiemi a maximální kontrolou kvality. Každý řez i jednotlivé kroky jsou pečlivě naplánovány, vše má své dané postupy a pravidla. „Pracuji tu od samotného počátku, a jestli mi po těch šestnácti letech něco nezevšední, pak je to vůně uzeného masa. To udíme na bukovém dřevě a vždy to provoní celý podnik,“ popisuje vedoucí výroby Vladimír Janda a dodává: „Vše si tu děláme sami. Od bourání, porcování přes mletí mas a výrobu klobás až po závěrečné balení. Myslím, že i díky tomu naše maso dosahuje takové kvality a každoročně získáme několik ocenění.“

Nedílnou součástí procesu zpracování masa je hygiena a kontrola kvality po celý výrobní proces. Již během příjmu projde maso kontrolou kvalitativních parametrů podle předepsané specifikace. Průběžně jsou odebírány vzorky pro mikrobiologické testy a na závěr se ještě dělá několik dalších testů, například finální test pevnosti obalů s ochrannou atmosférou, aby maso zůstalo zaručeně čerstvé. Modletický masozávod je držitelem mnoha certifikátů kvality a jeho výsledné produkty získávají ocenění, například Volba spotřebitelů nebo Česká chuťovka.

A ještě jedna zajímavost – na těchto stránkách najdete mapu českých chovů – míst, odkud přímo pochází maso, které modletický masozávod zpracovává. Jsou to prověření a poctiví čeští farmáři ze všech koutů naší republiky, kterým tak Kaufland pomáhá růst a zároveň má díky tomu jistotu nejvyšší kvality. Přímo v prodejnách Kaufland si pak můžete vybrat, zda si koupíte maso balené v ochranné atmosféře, vakuu nebo si při výběru necháte poradit u obslužného pultu. Značka K-Purland: Naše maso z Modletic je prostě zárukou kvality a čerstvosti.

Reklama